اخبار

212 متقاضی در طرحهای اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت تاکنون اهلیت سنجی شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد ؛ محمدی مجری طرحهای اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت و تسهیل گران شهرستان سروآباد با فرماندار سروآباد دیدار کردند.
212 متقاضی در طرحهای اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت تاکنون اهلیت سنجی شدند

مجری طرحهای بنیاد برکت استان کردستان در این دیدار گفت : شناسایی متقاضیان ایجاد اشتغال جهت توانمندی سازی و ایجاد مشاغل خرد و خانگی با مشارکت بنیاد برکت در قالب طرح سرمایه گذاری حمایت اقتصادی بنیاد برکت (سحاب) در دو دهستان کوسالان و ژریژه انجام شده است که در این مدت 212 متقاضی اهلیت سنجی شدند که از این تعداد 124 نفر دارای اهلیت فنی بوده که از این تعداد تاکنون 25 نفر دارای اهلیت اعتباری به بانک عامل معرفی شدند. روند انجام اهلیت اعتباری برای بقیه افراد نیز در حال انجام و تا چند روز آینده به بانک معرفی می گردند.

محمدی افزود: طرح آسمان (آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) در بخش اورامان در حال انجام است که در این خصوص جلساتی با حضور بخشدار اورامان و مردم شریف روستاهای این بخش برگزار شده است که در آینده منجر به ایجاد صندوق های پشتیبان کسب و کار و تشکیل گروه های توسعه محلی روستایی می گردد.

محمدی یادآور شد که با جذب تسهیل گران لازم طرحهای سحاب و آسمان در کل شهرستان سروآباد ادامه می یابد.

به گفته وی، در این طرح به دنبال افزایش مشارکت اجتماعی مردم مناطق محروم هستیم تا با ایجاد مشاغل پایدار انگیزه ماندگاری در روستاها و مهاجرت معکوس افزایش یابد.

فرماندار سروآباد نیز ضمن تشکر از مجری طرح و تسهیل گران بومی با بیان این‌که هدف اصلی از اجرای این پروژه‌ها توسعه‌ی گردشگری و اشتغال‌زایی برای مردم این شهرستان است، افزود: تمامی این پروژه‌ها با به‌کارگیری ساکنان بومی شهرستان سروآباد اجرایی می‌شود و آموزش‌های لازم به مردم این شهرستان ارایه می گردد تا اشتغال پایدار برای آنان ایجاد شود.

بازدید [ 457 ]
برچسب ها