اخبار

جلسه ستاد راهیان نور در منطقه دالانی با حضور فرماندار سروآباد برگزار شد

جلسه ستاد راهیان نور در منطقه دالانی نقطه صفر مرزی شهرستان سروآباد با حضور فرماندار و اعضا ستاد راهیان نور سروآباد برگزار شد
 جلسه ستاد راهیان نور در منطقه دالانی با حضور فرماندار سروآباد برگزار شد

فرماندار شهرستان سروآباد در جلسه ستاد راهیان نور این شهرستان که در محل یادمان دالانی با حضور مسئولان شهرستانی و ادارات خدمات رسان برگزار شد، با بیان اینکه سال گذشته بیش از 10 هزار نفر از اقصی نقاط میهن اسلامی از مناطق عملیاتی و یادمان های دوران دفاع مقدس این شهرستان بازدید کرده اند، افزود: شهرستان سروآباد  امسال نیز همانند سالیان گذشته میزبان زائران و مسافران راهیان نور است .

کوهسار دادور تصریح کرد: از مجموع 7 یادمان دفاع مقدس در استان کردستان، 2 یادمان آن در شهرستان سروآباد قرار دارد که شامل یادمان دزلی که قدمگاه مقام معظم رهبری است و یادمان دالانی که عملیات والفجر هشت در این منطقه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: وجود 2 یادمان دفاع مقدس در این شهرستان مرزی بیانگر رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس است که هرساله میزبان بازدید زائران راهیان نور از سراسر کشور است.

جانشین سپاه سروآباد نیز در این جلسه از تمهیدات ویژه برای پذیرایی از زائرین راهیان نور خبر داد و افزود: شهرستان سروآباد امسال نیز همچون سالیان گذشته به بهترین نحو ممکن آماده استقبال از مسافران و زائرین راهیان نور است.

سرهنگ میرآقایی افزود: احداث زائرسرای روستای دزلی برای اقامت و اسکان زائرین و مسافران، برپایی نمایشگاه فرهنگی و نمایشگاه صنایع دستی در محل یادمان ها و مناطق عملیاتی، بهسازی مسیر یادمان ها و مناطق عملیاتی، پذیرایی از زائرین راهیان نور و بیان رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام توسط راویان زمان جنگ برای زائرین از مهمترین برنامه ها برای استقبال از زائرین راهیان نور است.

 وی افزود: سروآباد یکی از شهرستان های مرزی استان کردستان است که 24 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در طول هشت سال دفاع مقدس بارها مورد حمله توپخانه ای و بمباران دشمن بعثی قرار گرفته است.

بازدید [ 674 ]