اخبار

فرماندار سروآباد

بسته های کمک معیشتی بین بیشتر ۱۰ هزار نفر در شهرستان سروآباد توزیع شده است

فرماندار سروآباد گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم (کولبر، بی بضاعت و نیازمند و محروم) در این شهرستان از بسته کمک‌های معیشتی بهره مند شدند.
 بسته های کمک معیشتی بین بیشتر ۱۰ هزار نفر در شهرستان سروآباد توزیع شده است

یوسف باشی  اظهار داشت: تعداد پنج هزار و ۳۰۰ عدد کارت هدیه در بین کولبران و نیازمندان واقعی که توسط دهیاران و شوراهای اسلامی و همچنین نهادهای حمایتی شهرستان (کمیته امداد و بهزیستی) شناسایی شده بودند توزیع شد.
وی افزود: ارزش کارت های هدیه توزیع شده با احتساب هر کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان بود که از محل اعتبارات استانی و کمک بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای انقلابی تامین و در بین مرزنشینان و کولبران شهرستان توزیع شد.
فرماندار سروآباد یادآور شد: بیش از پنج هزار بسته غذایی و معیشتی نیز در قالب طرح کمک مومنانه به همت سپاه سروآباد، استانداری کردستان و بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان که در این شهرستان مستقر است در بین فقرا و نیازمندان و خانواده های بی بضاعت و آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع شد.
وی اضافه کرد: ارزش هر بسته غذایی ۴۰۰ هزار تومان بود که در مجموع ۲ میلیارد تومان ارزش واقعی بسته‌های معیشتی توزیع شده بود که این کار در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به خانواده‌های نیازمند، بی بضاعت و آسیب دیده از ویروس کرونا انجام شد.
باشی گفت: در مجموع بیش از سه میلیارد تومان کمک معیشتی و کارت هدیه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بین خانوارهای نیازمند و بی بضاعت و کولبران شهرستان توزیع شده که کمک بسیار خوبی برای اهالی شهرستان کوچک و حدود ۴۵ هزار نفری سروآباد است که بیانگر توجه ویژه نظام و دولت به مرزنشینان و نیازمندان جامعه است.
فرماندار سروآباد با تشکر از بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان که در شهرستان مستقر است، تاکید کرد: این نهاد در زمان شیوع ویروس کرونا خدمت بسیار ارزشمندی در منطقه ارائه کرده بطوریکه تعداد پنچ هزار بسته حمایتی از طرف بنیاد علوی (بنیاد مستضعفان) در سه مرحله در سطح شهرستان توزیع شده که شامل سه هزار بسته معیشتی و دو هزار کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی بود، همچنین از طرف این بنیاد به تعداد ۴۰۰ نفر از شاغلین و صاحبان کار و کسب های آسیب دیده از کرونا تسهیلات قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون ریالی با کارمزد ۲ درصد و دوره بازپرداخت اقساط ۲۴ ماهه پرداخت شده است.

بازدید [ 174 ]