اخبار

​رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با فرماندار سروآباد دیدار کرد

مهندس جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان به همراهی مهندسین استانی و رئیس جهادکشاورزی شهرستان سروآباد با فرماندار دیدار و گفتگو کرد.
​رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با فرماندار سروآباد دیدار کرد

رئیس سازمان خواستارحمایت ویژه فرماندار سروآباد از بخش کشاورزی در این شهرستان شد.

مهندس جعفری گفت: تسهیل در روند اجرایی پروژه های بخش کشاورزی شهرستان سروآباد سبب ایجاد اشتغال با هدف تولید پایدار می شود.

وی اضافه کرد شهرستان سروآباد از کم خطر ترین اقلیم در استان کردستان برخوردار است که استعداد شهرستان سروآباد در احداث باغات می تواند تولیدبا اهداف توسعه گردشگری را افزایش دهد.

جعفری گفت : تخصیص آب از محل سد های آزاد و داریان در راستای توسعه اراضی آبی می تواند کولبری را حذف و معاش مردم این منطقه را رونق بخشد.

وی ادامه داد : زنجیره تولید  قارچ خوراکی و تهیه کمپوس و کارخانه تولید خوراک طیور شهرستان سروآباد از پروژه های ارزشمند بخش کشاورزی در این شهرستان است.

وی از تغییرات کاربری با حمایت و حفظ  اراضی کشاورزی و اراضی ملی با هدف افزایش تولید و اشتغال خبر داد گفت پرورش ماهی در دیوزناو علاوه بر تولید ماهی گردشگری را نیز رونق می بخشدکه فاز دوم شیلات در آینده نزدیک شروع می شود.

جعفری گفت : در بحث مبارزه با ملخ در شهرستان سروآباد نیز سم مورد نیاز شهرستان تحویل جهاد کشاورزی شهرستان شده که همکاران در حال تحویل این سموم به کشاورزان عزیز هستند.

دادور فرماندار سروآباد ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه جهادکشاورزی استان و شهرستان خواستار حفظ برند و برند سازی محصولات باغی شهرستان سروآباد شد .

فرماندار سروآباد خاطر نشان کرد که با ترغیب و تشویق مردم روستا به احداث واحدهای نیمه صنعتی در بخش باغی و دامی می توان باعث ماندگاری مردم در روستاها و مهاجرت معکوس شد.

بازدید [ 801 ]
برچسب ها