اخبار

۷۰ مدرسه سروآباد به اینترنت پرسرعت متصل است

جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری سروآباد با حضور باشی فرماندار شهرستان سروآبا ، مدیر کل فناوری و ارتباطات استان کردستان و مدیران کل استانی و منطقه ای و روسای ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
۷۰ مدرسه سروآباد به اینترنت پرسرعت متصل است

فرماندار سروآباد با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ مدرسه این شهرستان به اینترنت پرسرعت متصل است گفت: اتصال سایر مدارس به این امکان نیز در دستور کار قرار دارد.

یوسف باشی روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری سروآباد اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور آموزش از طریق فضای مجازی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی افزود: در این راستا لازم است که مدیران حوزه ارتباطات و فناوری تلاش بیشتری کنند تا در این برهه حساس زمانی هیچ کسی به ویژه دانش آموزان از اینترنت و فضای مجازی محروم نباشند و تمام مدارس سطح شهرستان به اینترنت پرسرعت متصل شوند.

فرماندار سروآباد یادآور شد: از مجموع ۱۴۴ مدرسه شهرستان سروآباد ۷۰ مدرسه به اینترنت پرسرعت متصل هستند و ۷۴ روستا نیز در برنامه قرار دارند که به خدمت در ابتدای آغاز سال تحصیلی جدید مجهز شوند.

مدیرکل  ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: از مجموع ۷۴ روستای شهرستان سروآباد تاکنون ۴۶ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شده اند و یکی از برنامه های مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ، اتصال بقیه روستای این شهرستان به اینترنت پرسرعت است.

وی اضافه کرد: چهار شرکت مخابرات، همراه اول، ایرانسل و های وب  پیمانکار  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پروژه هستند و برنامه ما اتصال تمام مدارس این شهرستان به اینترنت پرسرعت است که آموزش مجازی روز به روز توسعه پیدا کند.

وی یادآور شد: به تمام مدارسی که به اینترنت پرسرعت متصل شده‌اند،  پهنای باند ۲ مگ با  ۳۰ گیگابایت ترافیک ماهیانه رایگان به مدت ۲ سال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات داده شده است.

بازدید [ 106 ]
برچسب ها