اخبار

یادواره 67 شهید روستای پایگلان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد

رئیس کنگره 5400 شهید استان کردستان گفت: در جهان بینی الهی سرنوشت هیچ قوم و ملتی تغییر نمی کند مگر اینکه آن قوم و ملت سرنوشت خود را تغییر دهند لذا انقلاب اسلامی ایران در جهت همین جهان بینی الهی شکل گرفت و به پیروزی رسید.
یادواره 67 شهید روستای پایگلان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد

سرهنگ حسینی افزود: انقلاب اسلامی در ایران با همه انقلاب های جهان تفاوت دارد چون بسیاری از انقلاب های جهان، الهی و اسلامی نیستند بلکه طبقاتی و شورش برای سرنگونی یک نظام است اما انقلاب ایران یک انقلاب مردمی بر پایه اسلام بود.

رئیس کنگره 5400 شهید استان کردستان یادآور شد: جامعه شناسان غربی معتقدند که هر انقلابی یک طلوع و یک غروب دارد به این ترتیب که همه انقلاب ها یک دوران طفولیت، نوجوانی، جوانی و پیری دارند اما انقلاب ایران از دایره تحلیل آنها خارج است و روز به روز قوی تر، جوان تر و شاداب تر می شود.

سرهنگ حسینی تاکید کرد: هر چه از عمر با برکت این انقلاب می گذارد، قوی تر می شود و نفوذ آن در جهان و در دل ملت های مسلمان و آزادیخواه بیشتر می شود و این همان وجه تمایز و برتری نسبت به سایر انقلاب ها است.

وی به راهکارهای امام (ره) برای شکل گیری انقلاب اشاره کرد و افزود: اولین مشی و راهکار حضرت امام (ره) در انقلاب اسلامی این بود که باید یک انقلاب مردمی و برخواسته از بطن مردم باشد و همه در آن سهیم باشند.

وی اضافه کرد: دومین مشی و راهکار امام (ره) مذهبی بودن انقلاب بود یعنی انقلاب ایران باید بر مبنای اسلام و آموزه های الهی باشد و سومین مشی ایشان در انقلاب دوری از مبارزه مسلحانه و برخوردهای نظامی بود.

وی گفت: حفظ اتحاد و انسجام ملت علیه طاغوت چهارمین مشی و راهکار امام در انقلاب اسلامی بود که به یاری خداوند متعال و با اتحاد و وحدت ملت توانستند بر رژیم شاه که شرق و غرب حامی و پشتیبان آن بودند، پیروز شود.

سرهنگ حسینی به دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و یادآور شد: حفظ استقلال سیاسی حکومت ایران و اقتدار ملت ما در جهان، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است که در دوران قبل از آنها محروم بودیم.

رئیس کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد: عزت و سربلندی ملت ایران در جهان امروز به حدی است که در مذاکرات هسته کشور ما یک طرف و پنج کشور ابرقدرت جهان در طرف دیگر نشستند که این نشان دهنده عزت ملت است که به برکت انقلاب اسلامی حاصل شده است.

وی افزود: بحث امنیت و آسایش یکی دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است، امروز کشور ما در منطقه پر از آشوب و ناامن به یک جزیره امن تبدیل شده که دشمنان توان دخالت و نفوذ در آن را ندارند.

سرهنگ حسینی یاداور شد: مردم سالاری دینی یکی دیگر از افتخارات مهم و ویژگی برجسته انقلاب اسلامی است که در این نظام همه اقشار مختلف حق اظهار نظر دارند و در همه انتخابات شرکت می کنند در حالیکه در دوران قبل از انقلاب مردم در انتخابات هیچ نقشی نداشتند.

وی گفت: روحیه ایثار و شهادت طلبی در جامعه یکی دیگر از ثمرات مهم انقلاب اسلامی است که پیشرفته ترین و قدرتمندترین سلاح در جهان است و هر ملتی که این سلاح را داشته باشد، سربلند و شکست ناپذیر خواهد بود.

وی بر لزوم ارزش نهادن به جایگاه شهدا تاکید کرد و افزود: اگر در مسیر شهدا حرکت کنیم و سبک زندگی آنها را سرمشق و الگوی خود قرار دهیم، هیچ دشمن نااهلی نمی تواند در برابر ما عرض اندام کند و قدرت ما روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

دف نوازی و اجرای سرود با مضمون پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر و تجلیل از خانواده های معظم شهدا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

بازدید [ 790 ]
برچسب ها