اخبار

یادواره شهدای شهر اورامان تخت برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم محمدحسین رجبی در این مراسم افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در قالب محرومیت زدایی از بخش اورامان به صورت ویژه وارد شده و سعی می کنیم با مشارکت شهرداری، دهیاری ها، دستگاه های دولتی و مردم طرح های مورد نیاز مردم این منطقه را تامین اعتبار کنیم
یادواره شهدای شهر اورامان تخت برگزار شد.

یادواره شهدای شهر اورامان تخت با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ، سرپرست فرمانداری سروآباد ، بخشدار اورامان ، برخی از روسای شهرستانی و خانواده های معظم شهدا در مسجد جامع شهر اورامان برگزار شد.

 

سردار سرتیپ دوم محمدحسین رجبی در این مراسم افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در قالب محرومیت زدایی از بخش اورامان به صورت ویژه وارد شده و سعی می کنیم با مشارکت شهرداری، دهیاری ها، دستگاه های دولتی و مردم طرح های مورد نیاز مردم این منطقه را تامین اعتبار کنیم.
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: خدمات و اقدامات سپاه در مناطق محروم کشور در راستای کمک به دولت برای رفع محرومیت زدایی و توسعه بیشتر کشور است.
سردار رجبی تاکید کرد: برای فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر رفع محرومیت زدایی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به دولت آماده ارائه خدمات به مناطق محروم کشور است.
وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند همه مشکلات را برطرف کند، یادآور شد: ما آمده ایم که همراه با دولت، در کنار هم، هماهنگ باهم و در یک جهت حرکت کنیم تا مشکلات برطرف شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان ادامه داد: سپاه و دولت در مقابل هم نیستند و نمی خواهیم که بگویند فقط سپاه کار می کند بلکه هدف ما همکاری بیشتر با دولت برای بر طرف کردن مشکلات مهم جامعه است.
وی افزود: کلید واژه مهم دیگر در ارائه خدمات در جامعه مشارکت است، مشارکت چند ضلعی است یک ضلع آن سپاه، ضلع دیگر آن دولت و ضلع سوم آن همکاری خود مردم و خیرین است لذا مردم نباید فقط منتظر این باشند که سپاه و دولت کار کنند و آنها مشارکت و همکاری نداشته باشند.
سردار رجبی اضافه کرد: خدمات و اقداماتی که سپاه پاسداران انجام می دهد با هدف ایجاد درآمدزایی و یا کسب سود نیست بلکه در راستای خدمت رسانی صادقانه، رفع محرومیت زدایی و توسعه بیشتر کشور است.
وی یادآور شد: طرح شهید شوشتری در شهرستان سروآباد بیش از یکسال است که خدمات رسانی در مناطق محروم را آغاز کرده و در مدت 2 سالی که از اجرای این طرح باقی مانده تلاش خواهیم کرد مشکلات مهم مناطق محروم برطرف شود.
وی با بیان اینکه همه ملت ایران مدیون خون پاک شهدا است، افزود: امروز وظیفه ما مسئولان نظام و دولت خدمات رسانی صادقانه به مردم است و مهمتر اینکه با یک رویکرد جهادی و سازندگی در راستای رفع محرومیت زدایی در جامعه تلاش کنیم.
وی تاکید کرد: امنیت و آسایشی که امروز در جای جای این مرز و بوم وجود دارد و کشور ما را به یک جزیره امن در منطقه پر از آشوب خاورمیانه تبدیل کرده به برکت خون پاک شهدا و جانفشانی و ایثارگری رزمندگان اسلام است.
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: شهدای سرافراز ما با رویکرد جهادی امنیت و آرامش پایدار را در جامعه تحقق بخشیدند و امروز وظیفه ما بعنوان ادامه دهندگان راه شهدا، ورود به عرصه سازندگی و توسعه بیشتر کشور است.

سرپرست فرمانداری سروآباد نیز در این مراسم اظهار کرد: امنیت و آرامش کنونی جامعه که نمونه آن را در هیج جایی از جهان نمی توان یافت به برکت خون پاک شهدا و رشادت های ایثارگران، آزادگان و جانبازان سرافراز بدست آمده است.
فرزاد شمس افزود: امروز ملت ایران باید قدرشناس خون پاک شهدا باشند و راه و آرمان آنها که دفاع از انقلاب و نظام بود را ادامه دهند.
وی ادامه داد: اگر تا به امروز دشمنان نتوانسته اند ملت ایران را شکست دهند و در مقابل عزم و اراده فولادی این ملت سر تسلیم فرود آورده اند به برکت خون پاک شهدا و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین این ملت بوده است.
وی بر لزوم برگزاری برنامه های فرهنگی تاکید کرد و افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی و مراسم بزرگداشت یاد و خاطر شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین نسل جوان تاثیرگذار است.
بخشدار اورامان نیز با تقدیر از خدمات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در منطقه اورامان تاکید کرد: خدماتی که سپاه در قالب طرح شهید شوشتری در منطقه اورامان انجام داده بسیار ارزشمند و قابل تقدیر و ستایش است.
صباح محمدی افزود: مردم منطقه اورامان در طول هشت سال دفاع مقدس با جان و مال خود در برابر هجوم دشمنان ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور بدست دشمنان بیفتد لذا امروز وظیفه مسئولان خدمت رسانی صادقانه به این مردم است.
وی در ادامه گزارشی از خدمات و اقدامات انجام شده در منطقه اورامان طی سال جاری را تشریح و به بیان مهمترین مشکلات مهم منطقه پرداخت و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این منطقه گردشگری و توریستی شد.


در این مراسم معنوی از خانواده های معظم شهدا تجلیل شد، غبار رویی و عطر افشانی مزار شهدای شهر اورامان تخت از دیگر برنامه های حاشیه ایی این آیین بود.

بازدید [ 2336 ]
برچسب ها