اخبار

یادواره شهدای روستای ژریژه برگزار شد

آیین یادواره شهدای روستای ژریژه با حضور نماینده مجلس ، سرپرست فرمانداری ، امامان جمعه و جماعت ، فرماندهان نظامی و انتظامی و مردم شریف روستاهای محور ژریژه در مسجد جامع روستای ژریژه برگزار شد.
یادواره شهدای روستای ژریژه برگزار شد

ماموستا سید احمد سجادی در آیین یادواره شهدای روستای ژریژه از توابع بخش مرکزی اظهار کرد: آنچه که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، توکل به خداوند متعال، وحدت و اتحاد ملت و رهبری داهیانه حضرت امام (ره) بود.

وی یادآور شد: اگر امروز انقلاب ایران در تمام جهان همچون ستاره ای می درخشد و همه ملت های آزاده آن را الگوی خود قرار می دهند، به برکت خون پاک شهدا است که انقلاب را در برابر حوادث و تهدیدها بیمه کرده است.
امام جمعه سروآباد افزود: شهدا بدون هیچ چشم داشت و ادعایی و تنها برای استقلال و آزادی ملت ایران در برابر دشمنان ایستادند و آنچه را که داشتند تقدیم کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمنان بیفتد.
ماموستا سجادی با بیان اینکه شهدا زنده و ناظر اعمال ما هستند، تاکید کرد: شهدا را نباید مرده پندارید بلکه شهدا طبق آیه 169 سوره آل عمران زنده هستند و در نزد خداوند متعال روزی می خورند و خداوند بهترین ها را به آنها داده است.
سرپرست فرمانداری سروآباد نیز در این مراسم معنوی با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: امنیت و آرامش امروز جامعه ایران اسلامی براحتی بدست نیامده بلکه به برکت خون پاک شهدا حاصل شده است.
فرزاد شمس اظهار کرد: اگر انقلاب ایران تا به امروز در برابر انواع توطئه ها و نقشه های پلید دشمنان در امان مانده است، به این دلیل است که ملت ایران راه شهدا، آرمان ها و اهداف شهدا را الگو و سرمشق زندگی خود قرار داده اند.
وی در ادامه به پروژه های افتتاح شده در دهه فجر اشاره کرد و افزود: بیش از 106 طرح و پروژه در راستای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم با اعتباری بیش از 800 میلیارد ریال در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.
وی یادآور شد: این پروژه ها در بخش های مختلف کشاورزی، خدماتی، اقتصادی، تولیدی، بهداشت و درمان، گاز رسانی، برق، عمران روستایی و عمران شهری است که تقدیم ملت همیشه در صحنه و مرزدار سروآباد می شود.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سروآباد نیز در سخنانی با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به دستاوردهای مهم انقلاب اشاره کرد و افزود: همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولان نظام و دولت یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که در دوران قبل از انقلاب وجود نداشت.
سرهنگ غفاریان افزود: در دوران رژیم طاغوت، مردم با مسئولان ارتباطی نداشتند و کسی جرات اعتراض و یا بیان مشکلات را نداشت اما امروز در سایه انقلاب اسلامی مردم با مسئولان در ارتباط هستند چون در انتخاب مسئولان نظام رای مردم تعیین کننده است.
وی تاکید کرد: پیشرفت های علمی، هسته ای و پیشرفت در تمامی زمینه ها یکی دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که امروز باعث شده نام ایران و پرچم ایران در جهان مطرح شود و ملت ایران هم حرفی برای گفتن داشته باشند.
سرهنگ غفاریان یادآور شد: تا زمانی که ملت ایران راه و هدف شهدا را ادامه دهند و از خون شهدا پاسداری کنند هیچ دشمنی نمی تواند به نظام و انقلاب اسلامی نگاه تهدید آمیز کند.

منصور مرادی نماینده مجلس نیز افزود: مهمترین مشکل استان کردستان بویژه شهرستان های مریوان و سروآباد زیرساختی است و تا زمانی که این مشکل برطرف نشود مشکلات دیگر نیز وجود دارند.
وی اظهار کرد: استان کردستان در بحث زیرساخت ها با مشکلات جدی روبرو است و تا زمانی که این مشکلات برطرف نشود، نمی توان انتظار داشت که مشکلات بخش های دیگر برطرف شود.
مرادی یادآور شد: یک پزشک متخصص که بیش از 30 سال از عمرش را صرف تحصیل و دانش کرده است، حاضر نیست در شهرستان های مریوان و سروآباد که دارای جاده پرپیچ و خم و خطرناک است، خدمت کند و جان خود و خانواده اش را به خطر بیندازد.
وی به وضعیت و اقدامات انجام شده در جاده ارتباطی سنندج - مریوان اشاره کرد و افزود: یکی از پروژه های مهم که پیگیر اتمام آن هستیم، جاده جدید مریوان - سنندج است که با اتمام این پروژه یکی از مشکلات مهم این شهرستان برطرف می شود.
مرادی گفت: یکی دیگر از پروژه های مهم ارتباطی مسیر کامیاران - سروآباد - مریوان است که با افتتاح این پروژه مهم فاصله بین این سه شهرستان کاهش یافته و شهرهای جنوبی کشور با شهرهای غربی نیز در قالب کریدور شمال - جنوب به هم متصل می شوند.
به گفته وی، امسال با پیگیرهای انجام شده چند کیلومتر از قطعه چهارم و پنجم این پروژه بهسازی و آسفالت شد و تنها هشت کیلومتر آن باقی است که با تخصیص اعتبارات لازم سال آینده این پروژه به سرانجام می رسد.
وی به فعالیت ها در حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و افزود: با پیگیری های بعمل آمده مشکلات بیمارستان شهید چمران سروآباد برطرف شد و اکنون این بیمارستان به امکانات و تجهیزات روز پزشکی مجهز است.
نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امنیت مطلوب و آرامش در کشور گفت: به برکت خون پاک شهدای سرافراز و ایثارگری رزمندگان اسلام امروز امنیت و آرامشی که در میهن اسلامی برقرار است، در هیچ نقطه ای از جهان وجود ندارد لذا بر همه ملت ایران واجب و ضروری است که قدردان خون پاک شهدا و این امنیت و آرامش باشند.

در پایان مراسم از خانواده های معظم شهدا تجلیل و قدردانی شد.

بازدید [ 793 ]
برچسب ها