اخبار

گردهمایی ائمه جمعه و جماعات و دهیاران شهرستان سروآباد با محوریت زکات

گردهمایی ائمه جمعه و جماعات و دهیاران شهرستان سروآباد با محوریت زکات با حضور نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان و مسئولان شهرستانی برگزار شد.
گردهمایی ائمه جمعه و جماعات و دهیاران شهرستان سروآباد با محوریت زکات

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با اشاره به آیات قرآنی گفت: خداوند متعال در 32 آیه از قرآن کریم مسلمانان را به پرداخت زکات سفارش کرده است و از آن به عنوان یک تکلیف الهی یاد کرده است.

ماموستا فایق رستمی افزود: پرداخت زکات در جامعه باعث برقراری عدالت اجتماعی می شود و فقر را در جامعه ریشه کن خواهد کرد و فاصله طبقاتی بین فقیر و ثروتمند را از بین می برد.

وی با تقدیر و تشکر از کمیته امداد در جمع آوری زکات افزود: پرداخت زکات همچنین باعث تقویت اقتصاد جامعه و رونق گرفتن تولید و اشتغال می شود و دولت را در خدمتگزاری بیشتر به مردم یاری می دهد.

در ادامه امام جمعه سروآباد که رئیس شورای زکات این شهرستان نیز است،  با بیان اینکه سال گذشته 22 میلیارد ریال زکات در شهرستان سروآباد جمع آوری شد، گفت: شهرستان سروآباد در بحث جمع آوری زکات رتبه اول استان کردستان را به خود اختصاص داده است.

ماموستا سید احمد سجادی افزود: میزان تعهد زکات برای شهرستان سروآباد در سال جاری 13 میلیارد ریال است که تاکنون که 4 ماه از سال گذشته است، بیش از 20 میلیارد ریال جمع آوری شده است که نشان دهنده تحقق 200 درصدی آن است.

به گفته وی، زکات جمع آوری شده در سرفصل های ساخت خانه عالم، غسالخانه، تعمیر و ساخت مساجد و کمک به نیازمندان و فقرای جامعه هزینه خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان نیز در این مراسم از دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در روستاها نام برد و گفت: دهیاران به عنوان پل ارتباطی دولت با مردم می توانند روستائیان را به پرداخت زکات تشویق و ترغیب کنند.

شیخی زاده خطاب به دهیاران و ائمه جمعه و جماعات شهرستان سروآباد گفت: یکی از سیاست های مهم کمیته امداد ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان است که در این راستا دهیاران و ائمه جمعه و جماعات با معرفی فقرا، نیازمندان واقعی و متقاضیان ضمن کمک به کمیته امداد در ایجاد اشتغالزایی برای محرومین جامعه، باعث رونق گرفتن تولید و اشتغال در سطح روستاها شوند.

با بیان اینکه 10 درصد جمعیت شهرستان سروآباد از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند، گفت: سال گذشته بیش از 110 میلیارد ریال اعتبار در سرفصل های مختلف  شامل مستمری، هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه و تسهیلات به فقرا و نیازمندان و متقاضیان شهرستان سروآباد پرداخت شده است.

وی افزود: یکی از سیاست های مهم کمیته امداد توانمند سازی خانواده های مددجو است و هر زمان که برای مددجویان ایجاد اشتغالزایی شد و آنها توانستند درآمد پایدار داشته باشند از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می شوند.

بازدید [ 596 ]
برچسب ها