اخبار

پیش بینی برداشت سه هزار تن گندم در شهرستان سروآباد

فرماندار شهرستان سروآباد گفت: باتوجه به بارش های خوب باران در سال زراعی جاری پیش بینی می شود امسال سه هزار تن گندم در مزارع این شهرستان برداشت شود.
پیش بینی برداشت سه هزار تن گندم در شهرستان سروآباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، کوهسار دادور در جلسه کمیسیون خرید گندم شهرستان سروآباد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: باتوجه به اینکه سال گذشته مبنای خرید گندم کیفیت آن بود، تنها 546 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد، در حالیکه سال 95 بیش از 2600 تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود.

وی با اشاره به فعالیت هزار و 903 نفر بهره بردار در شهرستان سرواباد افزود: تعاون روستایی با همکاری و مشارکت جهاد کشاورزی کار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را انجام می دهد.

فرماندار شهرستان سروآباد اضافه کرد: یک مرکز تعاون روستایی در این شهرستان کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را از 10 تیر آغاز می کند و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: امسال خرید تضمینی گندم به قرار هر کیلویی هزار و 300 تومان است که پرداخت وجه به کشاورزان در 2 مرحله انجام می شود، که 50 درصد آن در زمان تحویل گندم و 50 درصد مابقی 45 روز بعد از تحویل گندم خواهد بود.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه تعدادی مراکز خرید گندم در شهرستان ها توسط تعاون روستایی پیش بینی شده اند، گفت: 86 مرکز در سطح استان کردستان کار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را برعهده دارند.

شهرام حنیفی افزود: کشاورزان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و ثبت نام در سامانه مربوطه نسبت به ثبت مشخصات و محصولات خود اقدام کنند.

وی به قیمت خرید گندم و جو اشاره کرد و گفت: قیمت تضمینی خرید گندم 13 هزار ریال و قیمت خرید جو هر کیلو 10 هزار و 300 ریال تعیین شده است.

وی یادآور شد: سال گذشته 650 هزار تن گندم در مزارع استان کردستان تولید شد که 525 هزار تن آن توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شد.

وی از رشد 60 درصدی تولید گندم در استان کردستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال یک میلیون تن گندم در مزارع استان تولید شود.

بازدید [ 645 ]
برچسب ها