اخبار

افتتاح بزرگترین کارخانه تولید قارچ و کمپوست غرب کشور در سروآباد

همزمان با سومین روز از هفته دولت، بزرگترین کارخانه تولید قارچ و کمپوست استان کردستان با ظرفیت تولید سالانه یک هزار و 200 تن قارچ در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد، در مراسمی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی،استاندار کردستان ، فرماندار سروآباد، نماینده مجلس مریوان و سروآباد، مسئولان استانی کشاورزی و شهرستانی بزرگترین کارخانه تولید قارچ دکمه ای و کمپوست غرب کشور در روستای قلعه جی از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد افتتاح شد.
همزمان با سومین روز از هفته دولت، بزرگترین کارخانه تولید قارچ و کمپوست استان کردستان با ظرفیت تولید سالانه یک هزار و 200 تن قارچ در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید

افتتاح بزرگترین کارخانه تولید قارچ و کمپوست غرب کشور در سروآباد

همزمان با سومین روز از هفته دولت، بزرگترین کارخانه تولید قارچ و کمپوست استان کردستان با ظرفیت تولید سالانه یک هزار و 200 تن قارچ در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد، در مراسمی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی،استاندار کردستان ، فرماندار سروآباد، نماینده مجلس مریوان و سروآباد، مسئولان استانی کشاورزی و شهرستانی کارخانه تولید قارچ دکمه ای روستای قلعه جی سروآباد افتتاح شد.

فرماندار سروآباد در این مراسم با اشاره به رای 72 درصدی مردم سروآباد به دولت دکتر روحانی گفت: مردم این شهرستان به برنامه های دولت تدبیر و امید رای اعتماد دادند و خواهان ادامه کار دولت هستند.

علی مفاخری افزود: در شهرستان سروآباد 78 پروزه با اعتبار 31 میلیارد تومان امسال در هفته دولت افتتاح می شود .

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان سروآباد ظرفیت های بسیار خوبی در بخش کشاورزی و باغداری وحود دارد که توجه بیشتر به این بخش های می تواند زمینه اشتغالزایی و توسعه شهرستان سروآبا درا فراهم کند.

نماینده مریوان و سروآباد نیز در این مراسم گفت: شهرستان سروآباد پتانسیل بسیار خوبی در بخش باغداری و کشاورزی دارد به طور مثال در تولید انگور سیاه و توت فرنگی در استان کردستان و کشور از تولید کنندگان برتر این محصولات است.

منصور مرادی خاطرنشان کرد: نبود صنایع تبدیلی بزرگترین مشکل بخش کشاورزی شهرستان سروآباد و استان کردستان است که باید هر چه سریعتر صنایع تبدیلی در استان کردستان ایجاد شوند تا محصولات این استان خام فروشی نشود.

استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی در استان کردستان در تمام بخش های کشاورزی مانند زراعت، باغداری، دام، طیور و شیلات وجود دارد که توجه بیشتر به این بخش ها می تواند به توسعه استان منجر شود.

وی به تولید قارچ اشاره کرد و افزود: در استان 2 هزار و 500 تن قارچ تولید می شود که 2 درصد قارچ کشوری را تامین می کند که از این میزان یک درصد آن در شهرستان سروآباد است.

عبدالمحمد زاهدی به تولید سالانه هزار و 200 تن قارچ دکمه ای در شرکت قارچ کشت سبز اورامان سروآباد اشاره کرد و افزود: این میزان تولید نشان دهنده این است که امکان سرمایه گذاری بیشتری در شهرستان سروآباد و استان کردستان وجود دارد و می تواند پایه ای باشد برای توسعه کشاورزی مدرن در شهرستان و استان کردستان .

کریم ذوالفقاری مدیر کل جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: واحد پرورش قارچ دکمه‌ای سروآباد با سطح زیر کشت 11 هزار و 700 متر مربع در هر دوره و سطح زیر کشت 70 هزار و دویست متر مربع در سال توسط شرکت اورامان سبز در شهرستان سروآباد به بهره‌برداری رسید.

وی گفت: این واحد با 20 سالن و تولید یکهزار و دویست تن قارچ دکمه‌ای در سال، یک درصد قارچ کل کشور را تأمین و برای 120 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

بازدید [ 225 ]