اخبار

همایش هفته پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد؛ همایش هفته پژوهش با حضور فرماندار سروآباد ،رئیس دانشگاه پیام نور کردستان ، رئیس دانشگاه آزاد مریوان ، برخی از مسئولین شهرستانی وجمعی از فرهیختگان شهرستان های سروآباد و مریوان در سالن اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.
همایش هفته پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد.

فرماندارسروآباد ضمن تبریک هفته پژوهش با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام به پژوهش افزود: پژوهش بعنوان یک روند هوشمندانه و هوشیارانه برای توانمندسازی و بکارگیری توانایی در راستای رسیدن به کمال است.

دادور با اشاره به دستاوردهای باشکوه ایران اسلامی در عرصه علم و مبارزه با استکبار جهانی تصریح کرد: اهمیت به پژوهش در نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش می تواند در توسعه پایدار کشور موثر باشد.

وی پیشرفت جوامع را منوط به استفاده از تجربیات گذشتگان و توجه و بدست آوردن نوآوری دانست و افزود: نوآوری و خلاقیت بدون تحقیق و پژوهش امکان پذیر نیست و هیچ جامعه و مجموعه ای بدون پژوهش قادر به دستیابی به علوم و فنون نوین برای رفع نیازهای جامعه نیست.

کوهسار دادور در پایان به برنامه های هفته پژوهش در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت : برگزاری کارگاههای آموزشی زمینه ساز ایجاد ارتباط میان اقتصاد دانش بنیان با زندگی روزمره مردم است که با تاکید بر صنایع بومی و محلی منطقه می توانیم اقتصاد خلاق را در شهرستان سروآباد گسترش دهیم.

حسین کاشفی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان مریوان نیز در ادامه گفت : پایه های اصلی رشد در جامه جوانان صاحب ایده و اندیشه هستند که نیازمند توجه و حمایت هستند.

مدیر مرکز رشد افزود : امروزه رسالت اصلی مراکز آموزشی و دانشگاه آماده سازی دانشجویان برای رویارویی با واقعیتهای جامعه ، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

در این همایش رئیس دانشگاه پیام نور کردستان ، رئیس دانشگاه آزاد مریوان،محمد ناهید محمدی مدیر کانون شکوفایی خلاقیت سرواباد وبرخی از اعضا هیئت علمی دانشگاه پیام نور نیز مباحثی ارائه دادند.

در پایان این همایش با اهدای جوایز و لوح سپاس از نخبگان جشنواره دانش آموزی ایده های برتر استان و پژوهشگران دانشگاهی تقدیر و فرماندار سروآباد بهمراهی برخی از مسئولین شهرستانی از کارگاه آموزشی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدید کرد.

بازدید [ 521 ]