اخبار

همایش منابع طبیعی و تقدیراز افراد وادارات همیار منابع طبیعی بمناسبت هفته منابع طبیعی در سروآباد برگزار شد

این همایش با حضور بخشدار مرکزی و برخی از روسای ادارت و دوستداران طبیعت در شهرستان سروآباد برگزار شد.
همایش منابع طبیعی و تقدیراز افراد وادارات همیار منابع طبیعی بمناسبت هفته منابع طبیعی در سروآباد برگزار شد

 

همایش منابع طبیعی و تقدیراز افراد وادارات همیار منابع طبیعی در سالن تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد برگزار شد.

این همایش با حضور بخشدار مرکزی و برخی از روسای ادارت و دوستداران طبیعت در شهرستان سروآباد برگزار شد.

در این همایش رئیس منابع طبیعی ضمن تبریک هفته منابع طبیعی به دوستدارن طبیعت و کارکنان منابع طبیعی و ارائه گزارش عملکرد یکساله اداره منابع طبیعی گفت: ۲۲۰ هکتار در سطح شهرستان رفع تداخل اراضی انجام گرفته و به مردم شریف تحویل شده است که انشالله در آینده نزدیک این مقدار مساحت سه رقمی می شود.

عبدالله پور اضافه کرد : مردم بعنوان همیار اداره منابع طبیعی می توانند تصرف اراضی را به این اداره اطلاع دهند که طبیعت متلعق به همه نسلهاست و پاسداری از این نعمت خدادادی وظیفه همگانی است.

در ادامه حسینی بخشدار مرکزی شهرستان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی، این هفته  را بهترین فرصت جهت ایجاد فرهنگ حفظ این منابع ارزشمند خدادادی دانست و افزود:بخش اعظم بلایای طبیعی نظیر سیل،خشکسالی،سرمازدگی و تغییر اقلیم که در منطقه صورت گرفته است ناشی از بدرفتاری با منابع طبیعی و محیط زیست بوده است که جهت جلوگیری از این روند، باید از پتانسیل جوامع محلی و تشکل های مردمی نهایت استفاده را برد

حسینی با تقدیر و تشکر از اداره منابع طبیعی در اجرای کمربند حفاظتی در سروآباد افزود : مردم شریف شهرستان سروآباد نه تنها در پاسداری از طبیعت بکر سروآباد پای کار هستند بلکه در تمام زمینه ها همکار و همیار ادارت سطح شهرستان بوده و هستند.

بخشدار مرکزی خاطر نشان کرد : شهرستان سروآباد با توجه به گردشگر پذیر بودن و طبیعت بکر  همه ما باید بکوشیم که تصرفی در اراضی ملی و منابع طبیعی صورت نگیرد .

عطا حسینی در ادامه افزود : با توجه به اینکه منابع طبیعی فقط متعلق به نسل کنونی نیست ونسل های آینده بشری نیز حق استفاده از این منابع را دارند اگر ما یک تعادل در استفاده از منابع طبیعی برقرار نکنیم ، نه تنها خودمان بلکه نسل های آینده ما وفرزندان ما نیز با مشکل جدی روبرو خواهند شد .

در پایان مراسم از افراد و ادارت همیار اداره منابع طبیعی سروآباد با اهدا لوح تجلیل شد.

 

بازدید [ 756 ]
برچسب ها