اخبار

همایش روز شوراها در شهرستان سروآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛بمناسبت گرامیداشت روز شوراها ،همایش روز شورا با حضور سرپرست فرمانداری سروآباد ، امام جمعه،اعضا شورای تامین،مدیرکل امور روستایی ، معاون عمرانی ، بخشدار مرکزی،برخی از مدیران شهرستانی و کلیه اعضا شوراهای بخش مرکزی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
همایش روز شوراها در شهرستان سروآباد برگزار شد

در این همایش ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه سروآباد اظهارداشت : شورا دراسلام و جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردارمی باشد ،همانگونه که همه شما درجریان هستید دروقت انتخابات تمامی کاندیداهای شورا درتبلیغات از آیه مهم ( وامرهم شورابینهم ) استفاده نمودند .

امام جمعه شهرستان افزو : جایگاه شورادراسلام به حدی بالاست که یکی از سوره های قرآن بنام شورا می باشد و دین مبین اسلام تاکید فراوانی بر شور و مشورت دارد .

ملاسیدعبدالقادر حسینی ادامه داد : امروز که فرصت خدمت به مردم به دستتان افتاده از این فرصت نهایت استفاده را ببرید چون درپایان کارهیچ بهانه ای قابل قبول نیست چون فرصت خدمت کردن بر ای هرکسی اتفاق نمی افتد و این شانسی است که خداوند به شماها عطاء فرموده ،پس انتظاردارم که قدراین موقعیت را بدانید .

حیدر محمودی عضو شورای بخش و شهرستان سروآباد گفت : ازطرف خودم و اعضای شورای شهرستان این روز بزرگ و مبارک را به همه همکارانم در شوراهای منطقه وروستاها تبریک عرض می نمایم .

رئیس شورای شهرستان درادامه به ارائه گزارشی از فعالیت شورای شهرستان پرداخت .

مرادی مدیر کل امور روستائی و شوراهای استانداری کردستان نیز در این همایش گفت : مردم به ویژه روستائیان در طول عمر پر برکت انقلاب همیشه در میدان بوده و به وظایف خود عمل کرده اند و اینک ما مسئولان هستیم که باید با اندیشه و نگاه نو برای رفع کمبودها و خدمت رسانی بهتر به آنها تلاش کنیم .

بررسی دلایل مهاجرت روستائیان در سالهای گذشته و تشریح کم و کیف اعتبارات اختصاص داده شده به روستاها از دیگر بخشهای سخنرانی مدیر کل امور روستائی و شوراهای استانداری کردستان در این همایش بود.

میرزائی سرپرست فرمانداری سروآباد ضمن تبریک روز شورا از شوراها درخواست نمود درقبال رآی و اعتمادی که مردم به آنها نمودند با اخلاق مداری و فعالیت صادقانه جواب این اعتماد را بدهند .

میرزائی با اشاره به جایگاه شورا در قوانین جمهوری اسلامی ایران و اصل 7 قانون اساسی که می گوید شوراها یکی از ارکان تصمیم گیری در جمهوری اسلامی هستند و اصل 100 قانون اساسی که به شوراها اجازه میدهد در تمامی امورات نظر داشته باشند نشان از پُراهمیت بودن جایگاه آنان درقانون اساسی دانستند .

سرپرست فرمانداری شهرستان یادآور شد:شوراها باعث نفاق و تضاد نشوند و تا جائی که میتوانند یکدلی و دوستی را دربین مردم بوجود آورند و مهمترین کار شوراها را شور و مشورت با یکدیگر و احترام گذاشتن به حقوق احاد مردم و همچنین کارهای فرهنگی برشمردند.

لازم به ذکراست در این مراسم از برخی از اعضا شوراهای بخش مرکزی تجلیل شد.

بازدید [ 362 ]