اخبار بخشداری ها

همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد

همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد با حضور عبدی معاون عمرانی فرمانداری، علی نژاد بخشدار مرکزی سروآباد و دهیاران بخش مرکزی در محل فرمانداری برگزار شد .
همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد

عبدی با اشاره به اینکه دهیاران پل ارتباطی بین مردم و دولت است افزود : جدا کردن مردم از دولت و نظام و ناراضی جلوه دادن مردم یکی از حربه های دشمنان ایران اسلامی است که در این برهه حساس ما باید با بصیرت و دشمن شناسی به گونه ای عمل کنیم که دشمن در اجرای نقشه شوم خود ناکام گردد .

وی در ادامه با اشاره به مشکل بیکاری و اشتغال به عنوان مهم ترین مشکل شهرستان افزود : توسعه اشتغال روستایی یکی از مهم ترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و ما باید از همه امکانات موجود منجمله امکانات دولتی موجود در روستاها جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنیم .

معاون عمرانی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی توسط دولت به روستائیان جهت ایجاد اشتغال افزود : شناسایی ظرفیت و پتانسیل روستاها و تمرکز و سرمایه گذاری بر روی این پتانسل ها در راستای توسعه اقتصادی آن روستا باید در دستور کار مسئولان ذیربط و بویژه دهیاران قرار گیرد .

بهروز علی نژاد بخشدار مرکزی نیز با تشکر از زحمات حسینی بخشدار مرکزی سابق گفت : دهیاران می توانند با تعامل بیشتر بین مردم آنها را در انجام کارهای عام المنفعه در روستا تشویق کنند و امورات  روستا را با همکاری مردم انجام دهند.

بخشدار مرکزی از جمله خصوصیات یک دهیار موفق را با برنامه بودن، با هدف بودن، با انگیزه بودن ،وقت گذاری برای مردم و پیگیری امور دانست و با بیان اینکه نظم سر لوحه امور است گفت: انضباط اداری باید توسط دهیاران رعایت شود.

علی نژاد عدم نظارت فنی مناسب و صدور پروانه های ساخت و ساز  غیر کارشناسی شده را از جمله مسائلی بیان نمود که میتواند مشکلات فراوانی را برای روستا و شهرستان فراهم نماید که لازم است با تبعیت از نظام عمرانی قانونی و مشخصی که برای روستاها تعریف شده است از بروز این معضل جلوگیری شود.

در پایان نیز کارشناسان هلال احمر با حضور در همایش آموزش های امدادی به دهیاران را بمنظور آمادگی در بلایا را ارائه دادند.

بازدید [ 1306 ]
برچسب ها

مطالب مرتبط