اخبار

همایش دهیاران بخش اورامان

همایش دهیاران بخش اورامان در بخشداری اورامان با حضور مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد ، بخشدار اورامان ، شورای اسلامی بخش و دهیاران تابعه اورامان برگزار گردید.
همایش دهیاران بخش اورامان

مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد ضمن گرامیداشت 14 تیر روز دهیاری و شهرداریها در این همایش گفت : دهياري يکي از نهاد هاي جديد در توسعه روستايي است که در دهه اخير جهت اداره و مديريت توسعه روستايي ايجاد شده است. اگر توسعه بر مبناي نياز مردم انجام شود، مناسب تر و صحيح تر خواهد بود که اين کار در سطح محلي توسط دهياري ها انجام  گيرد. از اين رو دهياري به عنوان نماينده دولت در روستاها نقش بسزايي در حل و فصل مشکلات و مسايل روستاييان به دولت بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود : تشکیل شوراهای اسلامی روستا و پس از آن تاسیس دهیاری ها به عنوان جدید ترین سازمان در نظام مدیریت روستایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را می توان گام مثبتی به سوی جلب مشارکت بیشتر روستاییان در مدیریت و توسعه روستایی تلقی کرد.مدیریت محلی نونی روستایی یعنی دهیاریها تحت نظارت مردمی مستقیم نمایندگان اهالی روستا شوراهای اسلامی و کنترل و سیاستگذاری دولت بخشداری ها و فرمانداری ها در روستای کشور ایفای نقش مدیریتی می نمایند لذا با عملکرد شایسته دهیاری ها می توان در جهت توسعه پایدار روستایی گام برداشت.

بازدید [ 321 ]
برچسب ها