اخبار

فرماندار سروآباد: زیرساخت های ارتباطات نیاز به تقویت دارد

نماینده مجلس: اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان

جلسه بررسی و رفع مشکلات آنتن دهی موبایل، تلفن ثابت ، اینترنت و سایر مشکلات زیر ساختی شهرستان سروآباد با حضور منصور مرادی نماینده مردم سروآبادو مریوان در مجلس ، مهندس خواجه پور مدیر کل امور دولت و مجلس در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،مفاخری فرماندار سروآباد، مدیران کل حوزه فناوری و ارتباطات استان کردستان در فرمانداری سروآباد برگزار شد.
نماینده مجلس: اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان

فرماندار سروآباد: زیرساخت های ارتباطات نیاز به تقویت دارد

نماینده مجلس: اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان

علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری شهرستان سروآباد گفت: با توجه به اینکه روستاییان 6 ماه از سال (بهار و تابستان) در مناطق هه وارنشین سکونت دارند این مناطق مشکل آنتن دهی تلفن همراه دارند و نیاز است در رفع این مشکل تسریع شود.
وی تاکید کرد: مراکز بهداشتی و درمانی روستایی شهرستان به اینترنت پرسرعت نیاز دارند ولی هنوز این امکان برای آنها فراهم نشده ضمن اینکه نیازمند افزایش ورودی و خروجی ظرفیت پهنای باند هم در شهرستان هستیم.
مفاخری با اشاره به مرز مله خور این شهرستان یادآور شد: معبر کولبری این شهرستان که در آینده تبدیل به بازارچه رسمی خواهد شد، در بحث زیرساخت های ارتباطات نیاز به تقویت دارد.
به گزارش ایرنا، در این جلسه خواجه پور مدیر کل امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران کل حوزه فناوری و ارتباطات، زیر ساخت و مخابرات استان کردستان حضور داشتند.

منصور مرادی نماینده مجلس نیز اظهار کرد: پیرو جلسه سال گذشته با مدیران کل حوزه فناوری و ارتباطات استان کردستان، تصمیم های خوبی برای رفع مشکلات ارتباطات این شهرستان اتخاذ شد.
وی افزود: 60 درصد این مصوبات تاکنون اجرایی شده و 40 درصد باقی مانده نیز تا پایان امسال و نیمه اول سال آینده اجرایی می شود که برای اجرای این طرح ها بیش از 51 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سال گذشته سیستم ارائه خدمات اینترنت 3 جی در شهر سروآباد نصب شد و امسال نیز خدمات اینترنت 4 جی در این شهر ارائه می شود و در شهر هورامان و روستای دزلی بخش مرکزی این شهرستان نیز آنتن دریافت اینترنت 3 جی نصب و راه اندازی شد.
مرادی یادآور شد: توسعه زیربخش های ارتباطات و فناوری و خدمات اینترنت پر سرعت در این شهرستان بویژه منطقه گردشگری و توریست پذیر هورامانات ضروری است.
وی اضافه کرد: بیشتر مناطق روستایی شهرستان سروآباد کوهستانی است که مهمترین مشکلات آنها در حوزه ارتباطات، نداشتن امکان استفاده از شبکه اینترنت پرسرعت، تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه است که باید به این حوزه توجه ویژه ای شود و برطرف کردن مشکلات در اولویت مسئولان فناوری و ارتباطات استان قرار گیرد.
فرماندار سروآباد نیز در این جلسه به مهمترین مشکلات این شهرستان در حوزه ارتباطات اشاره کرد و افزود: مراکز بی تی اس روستاهای بخش مرکزی دچار مشکل است و پوشش تلفن همراه در بسیاری از روستاهای ضعیف است.

بازدید [ 857 ]