اخبار

مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد : هدف از اعزام کاروان‎های راهیان نور را آشنایی نسل جوان با فرهنگ مقاومت و رشادت‎های شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کاروان راهیان نور با حضور مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد ، سردار ملکی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان و هیئت همراه و سایر ادارات در سالن جلسات شهید کاظمی فرمانداری برگزار گردید.
مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد : هدف از اعزام کاروان‎های راهیان نور را آشنایی نسل جوان با فرهنگ مقاومت و رشادت‎های شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد  در خصوص شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: شهدا با نثار خون پاکشان برای کشور عزت آفریدند که آزادی و عظمت کنونی این مملکت ثمره آن خونهای پاک است.

ایشان در ادامه بیان کرد که یکی از هدیه های بزرگ الهی بعد از جنگ، سفر کاروان‌های راهیان نور بود که آن را شهدا به جوانان امروز ما دادندامروز در قالب کاروان‌های راهیان نور، مردم با سفر به مناطق جنگی و نشستن بر روی خاک مقدس آن،به صورت حسی با دوران دفاع مقدس آشنا می شوند و این موجب اثر گذاری فراوان  روی افراد می‌شود به گونه ای که برخی که برای بار اول به مناطق عملیاتی می روند، به شدت متاثر می شوند و برای سال های بعد مشتاق‌تر می شوند.

مهندس میرزایی اظهار کرد که سفرهای راهیان نور، مقدمه بازگشت افراد به خویشتن خویش است و موجب می شود تا نسل جوان با فرهنگ مقاومت آشنا شده و هر چه بیشتر و بهتر در مسیر کمال معنوی گام بردارد و با تهاجم فرهنگی مبارزه کند.

وی در ادامه افزود : تهاجم فرهنگی در جایی است که مردم از درون تهی باشند ولی مردم ایران اسلامی به فرهنگ غنی متکی هستند و ارزش هایی را همچون عاشورا، مقاومت، جان نثاری، شهادت و ایثار دارند، تهاجم فرهنگی در جایی است که خلاء معنوی در انسان باشد و این سفر موجب می شود عرفان، معنویت و عبودیت رزمنده خود به خود در نسل جوان تاثیر گذارد و بنیه معنوی افراد تقویت شود.

سردار ملکی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در این جلسه بیان نمود که سفرهای راهیان نور موجب می شود تا بخشی از اهدافی که ما در مقابله با تهاجم فرهنگی داریم تامین شود و با یادآوری دوران دفاع مقدس، جوانان جایگاه خویش را بهتر بدانند و قوی تر عمل کنند، دوران دفاع مقدس تکه‌ای از تاریخ اسلامی مردم ایران است که به فرهنگ غنی گذشته تکیه دارد و بازدید و بازگفت از این رویداد می تواند غیرت دینی جوانان را تشدید کند.

بازدید [ 97 ]
برچسب ها