اخبار

فرماندار سروآباد

معلمان نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی در بین دانش آموزان و خانواده های آنها دارند

مراسم بزرگداشت هفته معلم با حضور فرماندار سروآباد ، امام جمعه موقت ، مدیر کل فنی و حرفه ای استان ، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان ، روسای ادارات و معلمان و فرهنگیان شهرستان سروآباد در سالن اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .
معلمان نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی در بین دانش آموزان و خانواده های آنها دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد ؛ کوهسار دادور روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت هفته معلم بر لزوم تحقق شعار سال تاکید کرد و افزود: معلم به عنوان مهمترین قشر جامعه که تربیت دانش آموزان و نسل آینده را بر عهده دارد، فرهنگ حمایت از کالای ایرانی را در بین دانش آموزان و خانواده های آنها نهادینه کند.

وی اظهار کرد: بیان کردن مزایا و تاثیر مثبت حمایت از کالای ایرانی بر رونق اقتصاد و فراگیر شدن اشتغال در جامعه در کلاس های درس توسط معلمان می تواند زمینه ساز تحقق شعار سال و توسعه اقتصادی در کشور شود.

دادور سپس به کسب رتبه اول دکترای ادبیات عرب توسط یکی از معلمان سروآبادی اشاره کرد و یادآور شد: موفقیت معلمان و فرهنگیان این شهرستان در سطح استانی و کشوری نتیجه زحمات شبانه روزی و فعالیت های دلسوزانه مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش و خود این افراد است.

وی به مشکلات فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: فرهنگیان و معلمان گرانقدر شهرستان با وجود مشکلات و سختی های های که در سنوات گذشته داشته اند با تمام وجود و بدون ادعا به خدمت صادقانه خود ادامه می دهند.

وی با اشاره به تلاش های انجام گرفته در راستای پیشرفت و آبادانی کشور گفت: جامعه متعالی نیازمند حضور فعال فرهنگیان متهعد و دلسوز در تمام عرصه های علمی، تربیتی و ورزشی می باشد زیرا این قشر زحمت کش با تمام خانواده های کشور به شکل مستقیم در ارتباط می باشند و همین امر ضرورت همکاری مستمر تمام ادارات و اقشار جامعه با آموزش و پرورش را می رساند.

دادور با تقدیر و تشکر از خانواده شهید گرانقدر محمدی، معلم روستای گوشخانی این شهرستان تاکید کرد: شهید محمدی نمونه کامل یک انسان بزرگوار است که عمر گرانبهای خویش را در راه تعلیم و تربیت دانش آموزان سپری کرد و درس اخلاق، از خودگذشتگی و تلاش و کوشش را به دانش آموزان یاد داد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان نیز با تبریک فرا رسیدن هفته معلم به موفقیت یکی از معلمان سروآباد اشاره کرد و افزود: امسال 2 نفر از معلمان نمونه کشوری یکی از سروآباد و دیگری از اصفهان حائز رتبه برتر شدند.

مهدی نامدار با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری تاکید کرد: شهید مطهری به مصداق عینی فرشته زمانه بود و هر آنچه را که در زمان خود به نیکی می دانست آموزش می داد و معلم امروز نیز ادامه دهنده راه این شهید گرانقدر هستند.

وی در بخش دیگری یادآور شد: یکی از رویکردها و اهداف مهم آموزش و پرورش کردستان افزایش سطح دانش و بینش دختران در مناطق مرزی و روستایی است.

نامدار تاکید کرد: اگر بتوانیم سطح علمی و بینش دختران روستایی را حداقل به میزان چند کلاس افزایش دهیم به همان میزان در توسعه استان مثبت و موثر خواهد بود.

امام جمعه موقت سروآباد نیز با تبریک هفته معلم، شغل معلمی را شغل انبیای الهی دانست و گفت: معلم با آموزش دانش آموزان و فراگیری تعلیم و تربیت نقش مهمی در تربیت جامعه دارد.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی با بیان اینکه دانشمندان، اقتصادانان و پزشکان متخصص در کلاس درس تربیت یافته و رشد کرده اند، افزود: معلمان با تربیت دانش آموزان باعث توسعه اقتصادی و پیشرفت همه جانبه کشور می شوند.

در این مراسم جمعی از معلمان نمونه شهرستانی، استانی و خانواده معلم شهید محمدی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شدند.

 

در ادامه مراسم با حضور فرماندار شهرستان سروآباد و برخی از اعضای شورای اداری شهرستان و معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان با حضور در منزل فرهنگی پیشکسوت از زحمات و تلاش های وی در راستای اعتلای فرهنگ شهرستان سروآباد تقدیر و تشکر شد.

بازدید [ 787 ]
برچسب ها