اخبار

معاون فرماندار سروآباد:مبارزه با اعتیاد در گرو تلاش همه‌جانبه کل دستگاه‌هاست

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست شمس معاون فرماندار و کلیه اعضا در سالن جلسات فرمانداری سروآباد برگزار شد.
معاون فرماندار سروآباد:مبارزه با اعتیاد در گرو تلاش همه‌جانبه کل دستگاه‌هاست

 معاون فرماندار سروآباد:مبارزه با اعتیاد در گرو تلاش همه‌جانبه کل دستگاه‌هاست

شمس معاون فرماندار سروآباد در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اعتقادات و باورهای مردم سرو آباد در گذشته تقریبا معتادی در این شهرستان وجود نداشت.

معاون فرماندار گفت: با توجه به افزایش انواع موادمخدر به ویژه مواد اعتیادآور صنعتی جوانان به راحتی به آن دسترسی پیدا می‌کنند و در نهایت نیز برای درمان مخالفت و مقاومت می‌کنند.

شمس با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است تاکید کرد: جا دارد که تلنگری به خودمان بزنیم و تدبیری دربین خانواده‌ها، مدارس و حتی مهدکودک‌ها اندیشیده شود.

وی ادامه داد: آموزش نقش مهمی در امر آگاه‌سازی دارد و نیز بحث نظارت خانواده‌ها بسیارمهم و حائز اهمیت است.

شمس افزود: همه حوزه‌ها باید از جمله حوزه ورزش، فنی‌وحرفه‌ای، انتظامی، مراجع قضایی و آموزش ذهن افراد جامعه را در مقابل این بلای خانمان‌سوز آگاهی بخشند.

وی با اشاره به اینکه امامان جمعه و روحانیون دارای تریبون هستند اظهارداشت: ما از مرکز بزرگ خواهانیم که به آنان بگوید در این آیین عبادی سیاسی در راستای آگاهی اذهان عمومی و نمازگزاران با آنان صحبت کنند.

معاون فرماندار سروآباد در پایان گفت: همه افراد و ارگان‌ها در حوزه کاری خود و شرح وظایف خود  برای پیشگیری و درمان اعتیاد تلاش کنند.

در ادامه حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد،اظهار کرد: سروآباد به واسطه فرهنگ بالا و همچنین اعتقادات دینی مردم آن از شهرستان‌های پاک در سطح استان است.

وی با اشاره به فعالیت 3 انجمن پیشگیری از اعتیاد در این شهرستان گفت: اقدامات بسیار خوبی در راستای فرهنگ‌سازی مبارزه با اعتیاد در این شهرستان انجام گرفته و در حال حاضر نیز نقاط پر خطر در زمینه اعتیاد در سروآباد وجود ندارد.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد ، وجود افراد معتاد در این شهرستان از تعداد انگشتان دست کمتر بوده و تلاش برای حفظ این جایگاه نیازمند مشارکت همه مردم در امر مقابله با اعتیاد است.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد از 22 تا 29 آبان ماه جاری در سطح مدارس این شهرستان برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد، افزود: در همین راستا از ائمه جمعه و جماعت نیز خواسته شده که در سخنرانی‌ها به این موضوع مهم در راستای روشنگری هرچه بیشتر مردم بپردازند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد خاطرنشان کرد: به منظور آگاه‌سازی بیش از پیش خانواده‌ها در این هفته در هر مدرسه این شهرستان یک برنامه با محور مبارزه و مقابله با اعتیاد برگزار خواهد شد.

حسینی استفاده از ظرفیت انجمن‌های مردم نهاد در بحث مبارزه با اعتیاد را از دیگر اولویت‌های شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد در این شهرستان عنوان کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد به واسطه مردمی بودن نقش مهمی در ترویج و نهادینه کردن هر فرهنگی در بین عامه مردم دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد تصریح کرد: یکی از نیازهای اساسی برای جلوگیری از افزایش اعتیاد در این شهرستان و سفید باقیماندن آن ایجاد ظرفیت‌های اشتغال برای جلوگیری از مهاجرت‌های فصلی است.

 

بازدید [ 808 ]