اخبار

معاون استاندار کردستان: امکانات آواربرداری در مناطق زلزله زده سروآباد بکارگیری می شود

معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به خسارت وارده به مناطق روستایی شهرستان سروآباد در زلزله اخیر گفت: همه امکانات آوار برداری استان برای کمک به مناطق زلزله زده سروآباد بکارگیری می شود.
معاون استاندار کردستان: امکانات آواربرداری در مناطق زلزله زده سروآباد بکارگیری می شود
مهندس امیر قادری عصر سه شنبه در بازدید از روستای زلزله زده پایگلان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد در جمع مردم روستا اظهار کرد: زلزله شامگاه 21 آبان موجب وارد شدن خسارت زیادی در استان کرمانشاه و برخی مناطق استان کردستان از جمله سروآباد شد.
وی با بیان اینکه روستاهای شهرستان سروآباد بیشترین آسیب را از این زلزله دید، افزود: ستاد مدیریت بحران این شهرستان بلافاصله میزان خسارت وارده را برآورد و به استان اعلام کردند.
معاون عمرانی استاندار کردستان اضافه کرد: با توجه بشدت خسارت وارده، امکانات شهرستانی برای آوار برداری و ساخت و ساز کافی نیست به همین دلیل امکانات استان برای کمک به این مناطق بکارگیری می شود.
مهندس قادری یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای کمک به مردم زلزله زده استان کردستان بویژه شهرستان سروآباد 200 میلیون ریال تسهیلات کم بهره و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه در این زلزله تاسیسات زیربنایی و منازل روستایی بسیاری آسیب دید، گفت: تمام توان و تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا تسهیلاتی را که دولت برای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در نظر گرفته است، برای مناطق زلزله زده استان کردستان نیز جذب کنیم.
قادری اضافه کرد: مردم استان کردستان در طول هشت سال دفاع مقدس و تمام سال های عمر با برکت انقلاب اسلامی وفاداری و دین خود را به نظام و انقلاب نشان داده اند و امروز وظیفه مسئولان است که در این شرایط سخت به این مردم خدمات رسانی کند.
وی به میزان خسارت وارده در روستای پایگلان اشاره کرد و افزود: 29 واحد مسکونی در این روستا نیاز به بازسازی کامل و 109 واحد نیز نیاز به تعمیرات دارد.
قادری با بیان اینکه مردم زلزله زده استان کردستان با مردم استان کرمانشاه هیچ فرقی ندارند، گفت: دولت تمام تلاش و توان خود را برای ساخت و ساز و آبادانی مناطق زلزله زده استان بویژه شهرستان سروآباد با مشارکت و همکاری خود مردم بکار می گیرد.
عصر سه شنبه معاون عمرانی استاندار کردستان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، رئیس جمعیت هلال احمر استان، مدیر کل بحران استان، فرماندار سروآباد، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی از روستای زلزله زده پایگلان بازدید و با مردم این روستا دیدار و گفت و گو کردند.
زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند. کانون این زمین لرزه مرز ایران و عراق نزدیکی شهر ازگله در استان کرمانشاه گزارش شد که زیان ها و خسارت های مالی و جانی زیادی به بار آورد.

بازدید [ 938 ]
برچسب ها