اخبار

طرح 2000 واحدی مسکن محرومین

مجوز اعطای تسهیلات 200 واحد مسکونی مقاوم روستایی در شهرستان سروآباد صادر گردید.

مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد : طرح بهسازي مسكن روستايي با هدف بهبود كيفيت مسكن و بافت روستايي و ارتقاء سطح ايمني، بهداشتي، رفاه و آسايش مسكن روستايي آغاز گرديد.
مجوز اعطای تسهیلات  200 واحد مسکونی مقاوم روستایی در شهرستان سروآباد صادر گردید.

پیرو موافقت نامه صورت گرفته میان سازمان برنامه و بودجه ، استانداری و بنیاد مسکن کردستان در خصوص احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی در سطح استان با اعطای ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ درصد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض جلسه هماهنگی اجرای طرح در شهرستان سروآباد با حضور دستگاههای ذیربط همچون  بخشداریهای تابعه ، بنیاد مسکن ، کمیته امداد ، بهزیستی ، بانکهای عامل و  با  ریاست مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه راست کردار مدیر بنیاد مسکن شهرستان اعلام نمود با توجه به قرار گیری شهرستان سرواباد روی گسل زلزله نگاه ویژه ای به شهرستان وجود داشته و میزان سهمیه شهرستان به تعداد متقاضیان واجد شرایط در نظر گرفته شده است. وی از دستگاههای دیگر خصوصا بانکهای عامل درخواست نمود همکاری لازم را با اجرای طرح معمول دارند.

کمیته امداد و بهزیستی نیز عنوان نمودند با توجه به در اولویت بودن اقشار تحت پوشش این ادارات پیگیری های لازم را برای شناسایی و معرفی افراد معمول می دارند.

بخشداران مرکزی و اورامان نیز ضمن استقبال از طرح مذکور اعلام نمودند تمهیدات لازم جهت صدور رایگان جواز برای مشمولان طرح را اتخاذ خواهند نمود.

در ادامه مهندس میرزایی عنوان نمود : با توجه به لزوم ساخت واحدهاي مسكوني مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبيعي ضرورت دارد ساخت و سازهاي روستايي با نظارت فنی دستگاههای ذیربط رصد و جهت  دستيابي به مسكن مقاوم روستايي گامهای لازم برداشته شود.

وی در ادامه افزود : اين مهم ضمن ایجاد حس تعلق به مكان و حفظ تراكم جمعيت روستایی، بهبود سيماي بصري و چشم انداز روستا را موجب و به مقاوم سازي مسكن روستايي می انجامد.هر چند طرح با فراز و نشيب‌ها و مشكلات فراوان روبرو است.

پس از تبادل نظر صورت گرفته مهندس میرزایی عنوان نمودند : کلیه بخشها برای استفاده حداکثری از این فرصت نهایت همکاری را معمول داشته و بانکهای عامل نیز برابر قوانین و مصوبات هیئت وزیران تسهیلات را با سود 5 درصد و قبول ضمانت زنجیره ای به متقاضیان پرداخت خواهند نمود.

بازدید [ 156 ]
برچسب ها