اخبار

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد برگزار شد

فرماندار شهرستان سروآباد از برگزاری همایش بررسی آسیب های قاچاق کالا و ارز در سه حوزه فرهنگ، اقتصاد و سلامت در این شهرستان خبر داد

ماموستا سید احمد سجادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد با محوریت مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تأثیر آن بر فرهنگ ، اقتصاد و سلامت جامعه افزود: قاچاق پدیده شوم و نامبارکی است که به فرهنگ و اقتصاد جامعه آسیب جدی وارد می کند.
فرماندار شهرستان سروآباد از برگزاری همایش بررسی آسیب های قاچاق کالا و ارز در سه حوزه فرهنگ، اقتصاد و سلامت در این شهرستان خبر داد

فرماندار شهرستان سروآباد از برگزاری همایش بررسی آسیب های قاچاق کالا و ارز در سه حوزه فرهنگ، اقتصاد و سلامت در این شهرستان خبر داد

ماموستا سید احمد سجادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد با محوریت مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تأثیر آن بر  فرهنگ ، اقتصاد و سلامت جامعه افزود: قاچاق پدیده شوم و نامبارکی است که به فرهنگ و اقتصاد جامعه آسیب جدی وارد می کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد با بیان اینکه پدیده قاچاق در جامعه باعث بروز آسیب های اجتماعی می شود، اضافه کرد: ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی ناشی از پدیده شوم قاچاق در جامعه است.
وی افزود: امروز جهان کفر تلاش می کند با صادر کردن کالاها و اجناس قاچاق به کشورهای اسلامی بر فرهنگ دینی اسلامی تاثیر گذاشته و فرهنگ غلط غربی را در این جوامع ترویج دهند.
وی گفت: رونق قاچاق در جامعه باعث عقب افتادن صنعت کشاورزی و اقتصاد و فرهنگ آن جامعه شده و وابستگی به خارج را بیش از پیش خواهد کرد، بنابراین مبارزه با پدیده قاچاق یک اصل و یک ضرورت است.
ماموستا سجادی افزود: اگر پدیده شوم قاچاق در کشور ما ریشه کن شود، فرهنگ دینی ما، اتحاد و وحدت ما در جامعه حفظ و تقویت می شود و چرخه کارخانجات و صنایع داخلی رونق می گیرد.

همایش آسیب های قاچاق کالا و ارز و تأثیر آن بر  فرهنگ ، اقتصاد و سلامت جامعه در سروآباد برگزار می شود
فرماندار شهرستان سروآباد از برگزاری همایش بررسی آسیب های قاچاق کالا و ارز در سه حوزه فرهنگ، اقتصاد و سلامت در این شهرستان خبر داد.
علی مفاخری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد با محوریت مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تأثیر آن بر  فرهنگ ، اقتصاد و سلامت جامعه اظهار کرد: همایش بررسی آسیب های ناشی از قاچاق کالا و ارز در سه حوزه فرهنگ، اقتصاد و سلامت شهریور امسال در شهرستان سروآباد برگزار می شود.
وی با بیان اینکه شهرستان سروآباد اولین شهرستان استان کردستان است که این همایش در آن برگزار خواهد شد، افزود: در این همایش تلاش خواهیم کرد از افراد صاحب نظر استفاده کنیم و جامعه هدف ما بیشتر دانش آموزان باشند.
فرماندار شهرستان سروآباد اضافه کرد: قاچاق پدیده ای شوم و بسیار خطرناک است که بر اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی تاثیرات مخرب و منفی گذاشته و باعث فلج شدن چرخه تولید می شود.
وی به توطئه های دشمنان اشاره کرد و افزود: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که با جنگ نظامی و روبرو نمی توانند در برابر ملت ایران مبارزه کنند، لذا آنها به جنگ نرم روی آورده اند که پدیده قاچاق یکی از ترفندهای آنها در جنگ نرم است.
وی گفت: دشمنان با افزایش قاچاق کالا و اجناس در کشور ما قصد دارند به اقتصاد و تولید داخلی ما ضربه وارد کنند و اقتصاد ما را به کشورهای خارجی وابسته کنند، بنابراین مبارزه با این توطئه دشمنان یک ضرورت است.
وی ادامه داد: تغییر فرهنگ دینی اسلامی، ورود فرهنگ غربی، به خطر انداختن سلامت جسمی و روحی افراد، وابستگی اقتصادی و ترویج بی بند و باری در کشور از مهمترین نقشه ها و اهداف دشمنان در قاچاق کالا و ارز است.
وی تجلیل از افراد نامی و صاحب اثر در شهرستان سروآباد را یادآور شد و گفت: تقدیر و تجلیل از کسانی که در زمینه های مختلف از جمله هنر و فرهنگ صاحب اثر هستند، باید در دستور کار ادارات فرهنگی قرار گیرد.
فرماندار شهرستان سروآباد افزود: فرهنگ و هنر در بین مردم این شهرستان از قدیم الایام تاکنون جایگاه ویژه ای داشته و شخصیت های بزرگ فرهنگی، هنری و دینی در این شهرستان رشد یافته اند که این مهم یکی از پتانسیل های شهرستان سروآباد است.
فرماندار شهرستان سروآباد در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به نگرانی  مردم این شهرستان در مورد ثبت جهانی کلاش به نام شهرستان مریوان گفت: کلاش یا گیوه صنعت هنرمندان منطقه هورامان شهرستان سروآباد است و اینکه امروز به نام شهرستان مریوان ثبت جهانی می شود باعث نگرانی مردم سروآباد است.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری و نامه نگاری با مسئولان اداره کل میراث فرهنگی گردشگری استان کردستان شده است که بایستی در این مورد بیشتر تحقیق می کردند و آن را به مریوان نسبت نمی دادند چون همه می دانند که کلاش صنعت مردم منطقه هورامان و روستای دل شهرستان سروآباد است نه شهرستان مریوان ولی متاسفانه امروز می خواهند آن را به نام مریوان ثبت جهانی کنند.
خالدى دبیر جلسه پدیده قاچاق را چند وجهى عنوان كرد  و گفت: قاچاق، از مهمترین مسایل تهدید کننده اقتصاد و فرهنگ کشور است كه موجب کاهش تولیدات داخلی و افزایش بیکاری است.
وی در ادامه عنوان كرد:رواج قاچاق کالا موجب می شود كه سرمایه گذاری در امر تولید و اشتغال زایی کاهش یابد.
دبیر شوراى فرهنگ عمومى شهرستان سروآباد افزود : در حقیقت قاچاق کالا موجب هرز رفتن انرژی جامعه،دامن زدن به بیکاری و رشد اقتصاد زیر زمینی میشود که خود پیامدهای اجتماعی و فرهنگی قابل بررسی زیادی را دارد.

بازدید [ 66 ]
برچسب ها