اخبار

فرماندار سروآباد: 25 هزار گردشگر نوروزی از سروآباد بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد کوهسار دادور اظهار کرد: از این تعداد گردشگر و مسافر نوروزی، بیش از پنج هزار نفر در مراکز اقامتی این شهرستان پذیرش و اسکان داده شده اند.
فرماندار سروآباد:  25 هزار گردشگر نوروزی از سروآباد بازدید کردند

فرماندار سروآباد:  25 هزار گردشگر نوروزی از سروآباد بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد به نقل از ایرنا؛کوهسار دادور اظهار کرد: از این تعداد گردشگر و مسافر نوروزی، بیش از پنج هزار نفر در مراکز اقامتی این شهرستان پذیرش و اسکان داده شده اند.

وی اضافه کرد: در شهرستان سروآباد 2باب هتل ( هتل اورامان و هتل سلین)، 2 باب خانه معلم در بخش مرکزی و بخش اورامان، دبیرستان ها و خوابگاه های شبانه روزی و خانه های استیجاری آماده پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران نوروزی است.

به گفته وی، هتل سنگی شهر اورامان تخت هر شبانه روز ظرفیت 70 نفر را دارد، هتل سلین ظرفیت 140 نفر، خانه معلم هر شبانه روز به تعداد 100 نفر، خانه های استیجاری هر شبانه روز ظرفیت 600 نفر و خوابگاه های شبانه روزی دبیرستان ها هر شبانه روز ظرفیت بیش از 500 نفر را دارند.

دادور بیشترین بازدید از مناطق گردشگری و دیدنی شهرستان سروآباد را مربوط به بخش اورامان بیان کرد و افزود: تاکنون بیش از 20 هزار نفر از منطقه تاریخی و سنتی اورامان بازدید کرده اند.

وی ادامه داد: پایگاه جمعیت هلال احمر در ورودی شهر سروآباد، مرکز اطلاع رسانی پایگاه تاریخی اورامان در شهر اورامان تخت و مرکز خدمات گردشگری در شهر اورامان نیز در حال توزیع 10 هزار نقشه و سه هزار بروشور و بسته فرهنگی هستند.

وی یادآور شد: طبیعت زیبا و بکر منطقه، آبشارهای زیبا، چشمه های فصلی، دریاچه زیبا سد داریان، رودخانه خروشان سیروان، چشمه بل، شهر تاریخی و سنتی اورامان تخت، مسجد جامع اورامان، آرامگاه پیرشالیار، بازار صنایع دستی، روستاهای تاریخی و زیبا، بافت پلکانی و معماری خاص منطقه اورامان و ارتفاعات سفید پوش تته بخشی از جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

وی اضافه کرد: چشمه قل روستای دورود، آداب و رسوم تاریخی و کهن در روستاهای منطقه و از همه مهمتر وجود مردمانی مهمان نواز، مهربان و خونگرم از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان سروآباد است که هر ساله میزبان مسافران و مهمانان زیادی از اقصی نقاط کشور و خارج از کشور است.

بازدید [ 815 ]
برچسب ها