اخبار

فرماندار سروآباد گفت: سوادآموزان در سطح روستاهای این شهرستان شناسایی و در صورت نیاز مالی حمایت مالی می شوند.

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با ریاست مهندس میرزایی فرماندار شهرستان سروآباد و سایر اعضاء تشکیل گردید.
فرماندار سروآباد گفت: سوادآموزان در سطح روستاهای این شهرستان شناسایی و در صورت نیاز مالی حمایت مالی می شوند.

کامیار میرزایی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سروآباد گفت: در راستای انسداد مبادی بی سوادی در سطح این شهرستان آموزش و پرورش با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی نسبت به شناسایی افراد سوادآموز در سطح روستاها اقدام می کنند.

وی افزود: باتوجه به آمار ۹۰ درصدی افراد باسواد در سروآباد تلاش می‌شود ۱۰ درصد باقیمانده تحت آموزش های سوادآموزی قرار گرفته و در این راستا از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی سطح شهرستان استفاده میکنیم.

فرماندار سروآباد درادامه افزود: در حال حاضر مهمترین مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان در بحث کمبود فضای آموزشی و وجود مدارس تخریبی در برخی از نقاط روستایی این شهرستان است.

وی تاکید کرد: از ظرفیت بنیاد علوی در شهرستان برای تعمیر و تجهیز مدارس سطح شهرستان نهایت استفاده می‌شود و از ظرفیت سایر دستگاه های ذیربط و مرتبط با آموزش و پرورش نیز بهره می‌گیریم.

میرزایی اضافه کرد: حل تمام مشکلات آموزش و پرورش تنها با استفاده از اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست لذا ورود خیرین و توانمندان جامعه برای کمک به حل مشکلات آموزش و پرورش امری ضروری است و در این راستا نیازمند ورود خیرین و مدرسه سازان هستیم.

بازدید [ 284 ]
برچسب ها