اخبار

فرماندار سروآباد گفت: امسال بیش از ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سروآباد جلسه شورای اداری شهرستان با حضور جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان ، باشی فرماندار شهرستان ، مدیران استانی و شهرستانی برگزار گردید.
فرماندار سروآباد گفت: امسال بیش از ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: بازگشایی بازارچه مرزی مله خورد و فعالیت آن در رونق شهرستان سروآباد و درآمدزایی برای مرزنشینان این منطقه بسیار تاثیرگذر خواهد بود.

جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در شورای اداری شهرستان گفت : باتوجه به اینکه امکانات و زیرساخت‌های بازارچه مرزی مله خورد اخیرا فراهم شده است فعالیت در این بازارچه فرصتی برای رونق و توسعه منطقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان یادآور شد: کالاهایی که از این مرز وارد می شوند از قبیل لوازم خانگی در هیچ کدام از مرزها، بنادر و گمرگات امکان ورود آنها نیست و این یک فرصت برای مرزنشینان این منطقه است که بتوانند از ظرفیت این بازارچه در راستای درآمدزایی و اشتغال استفاده کنند.

وی افزود: کالاهایی در قالب ۱۰۰ قلم با ۸۱۶ ردیف کالایی مجوز عبور و واردات آن برای مرزنشینان این منطقه تحت عنوان رویه کولبری ایجاد شده برای اینکه بتوانند از معافیت سود بازرگانی به ازای هر نفر ۷۰۰ هزار تومان و هر خانوار ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان بهره مند شوند.

جعفری گفت: این شهرستان در بحث کشاورزی و شیلات و گردشگری ظرفیت بسیار بالایی دارد و کمتر در شهرستان های دیگر دیده می شود.

فرماندار سروآباد گفت: امسال بیش از ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

یوسف باشی فرماندار شهرستان سروآباد در شورای اداری شهرستان سروآباد با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : اقدامات و خدمات دولت تدبیر و امید در این شهرستان بسیار ارزشمند و در راستای محرومیت زدایی و توسعه بوده است.

فرماندار سروآباد یادآور شد: در حوزه راه روستایی در دوره دولت تدبیر و امید در این شهرستان ۸۵ کیلومتر با اعتبار ۹۶۰ میلیارد ریال احداث شده که ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد و بیش از ۱۱۰ هزار متر سنگفرش در روستاها در مدت هفت ساله دولت در این شهرستان انجام شده است.

باشی تاکید کرد: باتوجه به توپوگرافی و صعب العبور بودن روستاهای شهرستان سروآباد دولت تدبیر وامید ضریب نفوذ گاز را در این شهرستان به ۹۸ درصد افزایش داد که در سطح استان و کشور بی سابقه بوده است و هم اکنون تنها پنج روستای این شهرستان گاز رسانی نشده اند که تا سال آینده این روستاها نیز گاز رسانی می شوند.

وی افزود: در طول خدمت دولت تدبیر و امید ۱۱ روستای شهرستان سروآباد از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شده‌اند و گاز رسانی به ۴۵ روستا نیز انجام شده است که قبل از دولت تدبیر و امید آمار روستاهای برخوردار از گاز طبیعی ۲۳ روستا بود.

وی یادآور شد: خدمات و اقدامات دولت در شهرستان سروآباد در سایر بخش های مهم از جمله کشاورزی و گردشگری، آموزشی، اشتغالزایی، ورزشی و راه سازی بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: استان کردستان در زمینه کشاورزی یکی از استان‌های برتر و پیشرو در کشور است و در تولید بسیاری از محصولات باغی و زراعی جزو پنج استان اول کشور است.

وی یادآور شد که شهرستان سروآباد در استان کردستان یکی از شهرستان های موفق در بحث کشاورزی است که ظرفیت بسیار خوبی در این شهرستان در این حوزه وجود دارد که توجه به این ظرفیت در توسعه آن بسیار مثمرثمر خواهد بود.

 

 


بازدید [ 92 ]
برچسب ها