اخبار

جلسه هماهنگی مدیریت جامع حوزه آبخیزداری و طرح ملی دزلی برگزار شد

فرماندار سروآباد: مشارکت مردم اصول اصلی و پایه در طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛جلسه هماهنگی مدیریت جامع حوزه آبخیزداری و طرح ملی دزلی با حضور فرماندار سروآباد ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ، معاونین و کارشناسان ، بخشدارمرکزی ، برخی از مدیران شهرستانی ،دهیار و شوراهای اسلامی روستای دزلی در سالن فرمانداری برگزار گردید
فرماندار سروآباد: مشارکت مردم اصول اصلی و پایه  در  طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز است

جلسه هماهنگی مدیریت جامع حوزه آبخیزداری و طرح ملی دزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛جلسه هماهنگی مدیریت جامع حوزه آبخیزداری و طرح ملی دزلی با حضور فرماندار سروآباد ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ، معاونین و کارشناسان ، بخشدارمرکزی ، برخی از مدیران شهرستانی ،دهیار و شوراهای اسلامی روستای دزلی در سالن فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار سروآباد: مشارکت مردم اصول اصلی و پایه  در  طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز است

علی مفاخری بیان نمود: جنگلها از ظرفیت و پتانسیل های شهرستان سروآباد می باشد که میتوان با ایجاد حوزه آبخیز در این منطقه علاوه بر اشتغال زایی ، منابع طبیعی و آب و خاک را هم حفظ کنیم.

فرماندار سروآبادبا اشاره به مشارکت مردم اصول اصلی و پایه  در  طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز است از بخشدار مرکزی ،دهیار و شوراهای اسلامی روستای دزلی خواست تا مردم را در اجرایی کردن این طرح ملی ترغیب کنند.

مفاخری در پایان با تقدیر و تشکر از اداره کل منابع طبیعی و نگاه ویژه مهندس باباپیری به شهرستان سروآباد گفت انشالله با هماهنگی بعمل آمده و مدیریت کردن صحیح این پروژه  در کوتاهترین زمان به بهره برداری برسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: شهرستان سروآباد نماد استان کردستان در حوزه آبخیز داری است.

مهندس باباپیری با اشاره به اینکه نماد استان کردستان در حوزه آبخیزداری شهرستان سروآباد است گفت : طرح حوزه آبخیز دزلی وارد فاز اجرایی شده است که می طلبد هماهنگی لازم با دستگاههای مرتبط شهرستانی انجام شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان خاطر نشان کرد : بزرگترین پلاک حوزه آبخیز داری استان کردستان ، مشارکت‌پذیری بالا، نبود مهاجرت ، فرهنگ غنی مردم در رابطه با آداب و رسوم، امکان توسعه باغات با توجه به ظرفیت منطقه و سیمای گردشگری آن از مهم‌ترین دلایل انتخاب منطقه دزلی به عنوان پایلوت اجرای این طرح بوده است.

مهندس باباپیری با اشاره به اینکه حفظ آب و خاک اولویت اصلی منابع طبیعی است افزود : از لحاظ کیفی در حوزه آبخیز در منطقه زاگرس استان کردستان رتبه بالایی دارد.

در پایان کارشناس اداره کل با ارائه پاورپوینت به اهمیت حوزه آبخیز در یک منطقه پرداخت.

 

بازدید [ 862 ]