اخبار

فرماندار سروآباد:مسائل کشتارگاه سروآباد و شهربازی شهر سروآباد ساماندهی شود

جلسه کارگروه بهداشت و امنیت مواد غذایی شهرستان سروآباد به ریاست فرماندار و کلیه اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار سروآباد:مسائل کشتارگاه سروآباد و شهربازی شهر سروآباد ساماندهی شود

فرماندار سروآباد:مسائل کشتارگاه سروآباد و شهربازی شهر سروآباد ساماندهی شود

علی مفاخری در جلسه کارگروه بهداشت و امنیت مواد غذایی شهرستان سروآباد، اظهار کرد: همه ما به عنوان مسوول موظف هستیم مشکلات حوزه کاری خود را برطرف نماییم.

وی با بیان اینکه در برخی موارد وجود مشکلات اعتباری مانع تحقق اهداف و برنامه‌ها می‌شود، افزود: به تمام مشکلاتی که در حوزه شهرداری وجود دارد آگاه هستیم، اما در بحث سلامت و امنیت غذایی نمی‌توان به راحتی از کنار مسائل بگذریم.

فرماندار سروآباد اضافه کرد: حدود دو سال است موضوع کشتارگاه در تمام جلسات مطرح می‌شود اما کاری انجام نمی‌شود چون هزینه‌ای که در آن مکان ‌انجام گرفته، صحیح نبوده است.

فرماندار سروآباد افزود: خودرو مخصوص حمل کشتار توسط شهرداری تامین شود چرا که به هیچ وجه به راحتی از کنار موضوع مهم سلامت مردم نمی‌گذریم.

مفاخری تاکید کرد: ساماندهی کشتارگاه سروآباد جز وظایف شهرداری است و مباحث مربوط به آن ظرف یک هفته ساماندهی شود، در غیر اینصورت این کشتارگاه باید تعطیل شده و از ظرفیت کشتارگاه سنندج برای رفع نیاز گوشت سروآباد استفاده کرد.

فرماندار سروآباد در ادامه خاطرنشان کرد: هرچند طی سال‌جاری اقداماتی در زمینه تجهیز شهربازی سروآباد انجام شده است اما نیاز به کارهای بیشتری دارد.

مفاخری اظهارداشت: هرچه سریع‌تر تجهیزات جدید خریداری‌شده باید نصب شود و بستر استفاده و بهره‌مندی مردم از این امکانات فراهم آید.

وی با بیان اینکه انتظارات مردم از شهرداری زیاد است و این نهاد باید جوابگوی این انتظارات باشد، گفت: تمام امکانات و ظرفیت‌هایی که وجود دارد باید در خدمت مردم قرار گیرد.

فرماندار سروآباد عنوان کرد: بحث مربوط به نانوایی‌ها و نظارت بر روند فعالیت آنها باید به صورت جدی دنبال شود.

مفاخری در پایان اذعان داشت: بحث بهداشت از موضوعات مهمی است که به راحتی نمی‌توان از کنار آن گذشت.

 

ایوب غلامی مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد در این جلسه ، اظهار کرد: فرماندار سروآباد حساسیت خاصی نسبت به کارگروه بهداشت و امنیت مواد غذایی دارد اما متاسفانه برخی ادارات همکاری لازم نداشته‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد تصریح کرد: تحقق و اجرای مصوبات و برنامه‌های کارگروه بهداشت و امنیت مواد غذایی با یک یا چند دستگاه و یا فرمانداری میسر نمی‌شود بلکه همه باید در این راستا تلاش کنند.

غلامی خاطرنشان کرد: کارگروه بهداشت و امنیت مواد غذایی به دلیل اینکه با سلامت مردم در ارتباط است از اهمیت زیادی برخوردار است که مصوبات و اهداف آن باید اجرایی شود.

مدیر شبکه بهداشت سروآباد اظهار کرد: هر مبحثی که در این کارگروه مطرح می‌شود در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت مردم است و گرنه با هیچ حوزه‌ای مشکل شخصی نداریم.

 

بازدید [ 858 ]