اخبار

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد برگزار شد

فرماندار سروآباد: شهرستان سروآباد در زمینه هنجار ها و معضلات اجتماعی پاک است

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان ، فرماندار سروآباد ، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ،امام جمعه و کلیه اعضا در سالن جلسات فرمانداری سروآباد برگزار شد.
فرماندار سروآباد: شهرستان سروآباد در زمینه هنجار ها و معضلات اجتماعی پاک است

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان ، فرماندار سروآباد ، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ،امام جمعه و کلیه اعضا در سالن جلسات فرمانداری سروآباد برگزار شد.

فرماندار شهرستان سروآباد در این جلسه اظهار کرد: خوشبختانه این شهرستان یک شهرستان فرهنگی است که در بسیاری از زمینه ها یک شهرستان پاک است و بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی که در سایر مکان ها وجود دارد در این شهرستان دیده نمی شود.
علی مفاخری به ایجاد شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: هم اکنون در 2 بخش مرکزی و هورامان و 73 روستای تابعه این شهرستان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل و فعال شده اند و جلسات متعددی نیز در این زمینه برگزار شده است.
وی اضافه کرد: در شهرستان سروآباد 798 نفر عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند و برای 110 نفر از طلایه داران مرد و 30 نفر از بانوان کارت شناسایی صادر شده است.
وی گفت: در سطح شهرستان سروآباد 25 کانون فرهنگی در روستاها فعال و دایر هستند که در هر یک از این گروه ها بیش از 40 نفر عضو هستند و به انجام کارهای فرهنگی فعالیت می کنند.
فرماندار شهرستان سروآباد ادامه داد: مردم این شهرستان مردمانی متدین و همیشه پای کار هستند و آموزه های دینی و فرهنگی را از ماموستایان و عالمان دینی خود آموخته اند و با بصیرت و آگاهی خود در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرده اند.
مفاخری افزود: مردم ما باید همیشه هوشیار و آگاه باشند و بدانند که دشمنان ساکت ننشسته اند و با شیوه های جدید و برنامه های مختلف سعی در ایجاد تفرقه و اختلاف را دارند و از هر طریقی که بتواند به ما ضربه بزند کوتاهی نخواهد کرد.

محمود الله‌ مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان نیز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد افزود: اگر همه افراد جامعه تلاش کنند همه چیز در جای خود قرار گرفته و قرار بگیرد، بزرگترین معروفات است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمام شهرستان های استان فعال شده که امامان جمعه رئیس ستادها و فرمانداران معاون این ستادها هستند و سایر ادارات عضو آن هستند.
وی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک ستاد 100درصد مردمی است که ترویج کارهای نیک در جامعه و جلوگیری از منکرات مهمترین وظیفه این ستاد است که با احساس مسئولیت همه افراد جامعه این مهم محقق خواهد شد.
الله مرادی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست، اظهار کرد: برخی از افراد جامعه امر به معروف و نهی از منکر را در این 2 نکته می دانند، در حالی که حجاب و عفاف تنها قسمتی از این 2 فریضه مهم الهی است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف مسئولان که قانون برای آنها تعیین و مشخص کرده است، خدمتگزاری به مردم و انجام وظایف خود به نحو احسن و دقیق است، بنابراین اولویت همه مسئولان باید خدمتگزاری به مردم باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد گفت: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث ایجاد اتحاد و وحدت شده و تفرقه و اختلاف را در جامعه ریشه کن می کند.
ماموستا سید احمد سجادی در این جلسه افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی باعث همبستگی و یکدلی مسلمانان در برابر توطئه های دشمنان خواهد شد.
وی ادامه داد: آنچه که امروز جوامع اسلامی در برابر کفر جهانی به آن نیاز دارند، اتحاد و یکدلی است و این مهم در سایه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به دست خواهد آمد.
امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد اضافه کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از ستون های مهم دین اسلام است که بر تمام افراد جامعه از بزرگ و کوچک، زن و مرد، پیر و جوان و کودک و نوجوان باید آن را انجام دهند.
وی به روایتی از امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) می فرماید، ای مسلمانان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ترک نکنید، که اگر این 2 فریضه مهم الهی را ترک کنید، بدکاران و شروران و ظالمان بر شما مسلط خواهند شد و شما را نابود می کنند.
وی افزود: تاکید بزرگان دین بر انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیانگر اهمیت آن است، فریضه ای که وظیفه دینی، شرعی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همه افراد جامعه است و هیچ فردی نباید در انجام آن سهل انگاری و کوتاهی داشته و انجام آن را به دیگران نسبت دهد.
ماموستا سجادی اظهار کرد: اگر امروز ایران اسلامی در جهان حرفی برای گفتن دارد و عزت و سربلندی آن باعث کوری چشم دشمنان شده است، به این دلیل است که فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه آن یک اصل و سرلوحه کاری مسئولان آن است.

بازدید [ 163 ]
برچسب ها