اخبار

فرماندار سروآباد: در سال‌های اخیر نبود اشتغال موجب مهاجرت ساکنین شهرستان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سروآباد جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با حضور مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، خانم دکتر شیوا قاسمی پور نماینده شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ، مهندس جعفری معاون اقتصادی استانداری کردستان ، یوسف باشی فرماندار شهرستان ، آقلی حسینی مدیر کل منتخب طر ح ۳۱ شهرستان کشور، امام جمعه شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان و سایر روسای ادرات استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار سروآباد: در سال‌های اخیر نبود اشتغال موجب مهاجرت ساکنین شهرستان شده است.

یوسف باشی فرماندار سروآباد در این جلسه گفت: در سال‌های اخیر نبود اشتغال موجب مهاجرت ساکنین شهرستان شده بود اما  با اقدامات خوبی که دولت در چند سال گذشته انجام داده است شاهد مهاجرت معکوس بوده‌ایم.

باشی با اشاره به اینکه نیازمند حمایت و کمک بنیاد مستضعفان هستیم اظهار داشت: امروزه بسیاری از سروآبادی‌ها مایل هستند به شهرستان برگردند و اگر بتوانیم در حوزه اشتغالزایی موفق عمل کنیم شاهد تحقق این مساله خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم این منطقه مرزدار، انقلابی و وفادار هستند و اکنون وظیفه مسوولان است که قدرشناس این مردم باشند، اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد شهرستان روستا نشین هستند و شیلات، گردشگری و کشاورزی سه محور مهم توسعه‌ آن است.

باشی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی سالانه ۷۰ هزار تن تولید محصولات کشاورزی داریم و ۲۸ هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند گفت: در بحث شیلات ۶۰ کیلومتر رودخانه خروشان سیروان وجود دارد و یک ظرفیت مهم برای توسعه شیلات در شهرستان محسوب می‌شود.

مهندس فتاح با اشاره به اینکه سروآباد به درستی به عنوان شهرستان نیازمند کمک و حمایت انتخاب شده است، گفت: سال سوم فعالیت در این شهرستان را بسیار محکم تر از قبل پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این طرح‌ها با کمک به معیشت مردم روستا، با هماهنگی دولت اجرا می‌ شود و در نهایت هم به دولت برای مدیریت و نظارت سپرده می‌شود.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه همه پروژه‌های بنیاد در این شهرستان باید با سرعت انجام شود اما سرعت نباید مانع توجه به کیفیت شود افزود: از ظرفیت های خوب این شهرستان بویژه در حوزه آب برای کشاورزی و شیلات استفاده می‌کنیم.

وی همچنین از از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برای طرح‌های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و تسهیلات قرض الحسنه به این منطقه در سال ۹۹ خبر داد و گفت: ۱۰ هزار بسته معیشتی به نیت دهه فجر و سالگرد ورود تاریخی امام راحل، تا قبل از دهه فجر در این شهرستان توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه یک سهمیه ضربتی برای محرومان این شهرستان در زمینه ساخت مسکن محرومین اختصاص داده می‌شود یادآور شد: تا سال آینده چندین واحد مسکن محرومین در این شهرستان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) راحل احداث می‌شود.


بازدید [ 62 ]
برچسب ها