اخبار

اولین جشنواره شهرستانی گردو در سروآباد برگزار شد.

فرماندار سروآباد : تلاش باغداران شهرستان سروآباد زبانزد خاص و عام است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد علی مفاخری فرماندار شهرستان در اولین جشنواره شهرستانی گردو که با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ، رئیس سازمان تعاون روستایی، معاونین و مدیران استانی و شهرستانی ، امام جمعه و مدیران نظامی و انتظامی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه معرفی محصولات ارگانیک استان و بخصوص شهرستان سروآباد انجام شده که امیدواریم بیش از پیش این مهم تداوم یابد.
فرماندار سروآباد : تلاش باغداران شهرستان سروآباد زبانزد خاص و عام است

فرماندار سروآباد : تلاش باغداران شهرستان سروآباد زبانزد خاص و عام  است

فرماندار شهرستان سروآباد گفت: یکی از ظرفیتهای سروآباد بحث باغداری است که تلاش و زحمت باغداران این شهرستان زبانزد خاص و عام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد علی مفاخری فرماندار شهرستان در اولین جشنواره شهرستانی گردو که با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ، رئیس سازمان تعاون روستایی، معاونین و مدیران استانی و شهرستانی  ، امام جمعه و مدیران نظامی و انتظامی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه معرفی محصولات ارگانیک استان و بخصوص شهرستان سروآباد انجام شده که امیدواریم بیش از پیش این مهم تداوم یابد.

وی با تاکید بر اینکه محصولات اورامان و بخش مرکزی بخصوص محصولات باغی، کاملاً ارگانیک می باشد  خاطرنشان کرد: ما نگران  دلالانی هستیم که ممکن است حاصل رنج و زحمت کشاورزان را بگیرند.

وی با عنوان اینکه حتی پوست سبز گردو استفاده صنعتی دارد خاطر نشان کرد: گردو محصولی است که هم در صنایع غذایی و هم در دیگر صنایع تبدیلی مصرف زیادی دارد.

مفاخری افزود: امروزه باید سرمایه‌گذاران همت به خرج دهند و در بحث صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات باغی در سروآباد اقدام به ایجاد کارخانه کنند تا بهره‌وری و ارزش افزوده این محصولات بیشتر شود.

فرماندار شهرستان سروآباد افزود:شهرستان سروآباد با بهره مندی از کارشناسان موفق کشاورزی می تواند افق بسیار خوبی در افزایش محصولات کشاورزی ارکانیک در این شهرستان رقم بزند.

 

وی گفت:برگزاری جشنواره گردو در شهرستان سروآباد در ادامه جشنواره انجیر نشان از تولید باکیفیت این محصولات در این شهرستان دارد که تلاش می شود با برگزاری جشنواره، انار و انگوره (رشه) نیز توجه استان و کشور را به این شهرستان معطوف کرد.

مفاخری افزود:معرفی استعدادهای طبیعی و انسانی این منطقه در گرو تلاش و همت بیشتر مدیران شهرستان سروآباد است که باغداری به عنوان یکی از این ظرفیتها مورد توجه صنعت توریسم نیز باشد.

وی خاطرنشان کرد:با همت جهاد کشاورزی استان و شهرستان نسبت به ایحاد غرفه های عرضه محصولات کشاورزی در تهران، باغداران می توانند با افزایش سهم ارزش افزوده نسبت به عرضه محصولاتشان اقدام کنند.

فرماندار سروآباد با اشاره به نامگذاری سال بنام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، تاکید کرد:با در نظر گرفتن خواص غذایی و درمانی گردو می توان در راستای اقتصاد مقاومتی نسبت به عرضه آن اقدام کرد.

وی یادآورشد:با توجه به گردشگر بودن این منطقه فرصت بسیار خوبی برای معرفی محصولات باغی به گردشگران است در سال جاری تاکنون ۵۰۰۰ زائر راهیان نور از المان های دفاع مقدس در سروآباد دیدن کردند.

به گفته مفاخری :همدل و همراه بودن خانواده باغداران دربرداشت  تا عرضه گردو به بازار اهمیت اشتغال در این مورد را نشان می دهد.

لازم به ذکر است در پایان جشنواره از باغداران نمونه گردو شهرستان سروآباد تقدیر شد.

اولین جشنواره شهرستانی گردو در سروآباد برگزار شد.

بازدید [ 396 ]