اخبار

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سروآباد با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش

فرماندار سروآباد: تخصیص اعتبار 1 میلیارد و750 میلیون تومان برای توسعه و بازسازی مدارس سروآباد

نشست دکتر نظر پور معاون وزیر آموزش و پرورش ، فرماندار شهرستان سروآباد ، مرادی نماینده مردم شهرستانهای سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی ،مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از خیرین مدرسه ساز در شورای آموزش و پرورش شهرستان سروآباد
فرماندار سروآباد: تخصیص اعتبار 1 میلیارد و750 میلیون تومان برای توسعه و بازسازی مدارس سروآباد

فرماندار سروآباد گفت : شهرستان سروآباد ویژگی های خاصی دارد این شهرستان با توجه به مرزی بودن ، تقدیم 420 شهید و قدمگاه رهبری ،که جای جای این شهرستان یادآور رشادتها و دلاوریهای رزمندگان اسلام و مردم این شهرستان است ، مسئولیت را برای مدیران سنگین تر کرده است.

وی گفت : شهرستان سروآباد علیرغم کم و کاستی ها ، دارای مردمی سخت کوش و مشارکت جو  که در انتخابات ریاست جمهوری با رای دادن 72 درصدی به دولت تدبیر و امید بصیرت و علاقمندی خود را به نظام و انقلاب ثابت کردند.

مفاخری در ادامه با اشاره به کمبود جدی فضای آموزشی و رشد جمعیتی در شهرستان گفت با توجه به نیاز سنجی های انجام شده تاسیس 6 مدرسه در شهرستان سروآباد لازم و ضروری است.

فرماندار سروآباد در ادامه با اشاره به پروژه های نیمه تمام فضای آموزشی گفت در شهرستان سروآباد 4 پروژه نیمه تمام وجود دارد که 3 پروژه در شهر سروآباد و یک پروژه در سطح روستا داریم و با وجود توپوگرافی خشن شهرستان و حادثه خیز بودن،  22 نقطه حادثه خیز شناسایی شده  که در بحث اعتبارات تملک دارائی و ماده 180 مبلغ 1 میلیارد و 750 میلیون تومان برای توسعه و بازسازی این نقاط اختصاص دادیم.

فرماندار سروآباد با اشاره به کمک 100 میلیون تومانی خیرین مدرسه ساز به آموزش و پرورش سروآباد گفت : امیدواریم با کمک خیرین زمینه مساعدی برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات آموزشی برداشته شود.

محمد عزیزی  مدیر آموزش و پرورش سروآباد ضمن تقدیر و تشکر از پیگیریهای نماینده مجلس ، فرماندار و مدیران استانی و مجمع خیرین مدرسه گفت :  پروژه های نیمه تمام و لزوم احداث مدارس جدید در شهرستان سروآباد یک امر ضروری است.

عزیزی در ادامه گفت هوشمند سازی مدارس با پیگیریهای نماینده ، فرماندار در شهرستان سروآباد 99 درصدی است.

مدیر آموزش و پرورش گفت سروآباد تنها شهرستانی است که آزمایشگاه مرکزی نداردو با توجه به درخشش دانش آموزان سروآبادی در مسابقات علمی آزمایشگاهی  دایر کردن آزمایشکاه مرکزی برای دانش آموزان لازم است .

در پایان از حضور معاون وزیر و بازدید از پروژه های نیمه تمام شهرستان سروآباد تقدیر و تشکر کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بستر لازم برای توسعه یک شهر. توجه ویژه به آموزش و پرورش است.

وی افزود: معتقدیم اگر بستر لازم برای توسعه یک شهر بخواهد فراهم شود حتما باید به آموزش و پرورش توجه شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی کشور گفت: اگر این توجه به آموزش و پرورش صورت بگیرد در توسعه آتی شهر و منطقه کمترین مشکل را خواهیم داشت.

نظر پور  با بیان این نکته که توسعه آموزش و پرورش بخشی از زیرساخت های شهر است، گفت: باید توجه کنیم که زیرساخت های مناسبی برای آموزش و پرورش مورد نیاز است که این زیرساخت ها در شهرستان سروآباد بعضا نیمه کاره و یا در حال احداث است.

وی در ادامه افزود: باید به این پروژه ها توجه شود و اعتبار کافی در نظر گرفته شود تا به نتیجه برسد.

وی با اشاره به بازدید از پروژه های نیمه تمام آموزشی گفت: امیدواریم کمبود اعتبار برای تکمیل این پروژه جبران شود و در مهرماه شاهد فعالیت آن باشیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه میزان مشارکت خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت قبل افزایش یافت است افزود : خیّرین مدرسه ساز کمک کار آموزش و پرورش هستندکه امیدواریم با حمایت و همکاری خیرین مدرسه ساز، مدرسه شبانه روزی شهر سروآباد تجهیز و نوسازی شود.

مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه گفت :  با حضور دکتر نظر پور ، فرماندار و جمعی از مسئولین طی بازدیدی که از پروژه های نیمه تمام  شهرستان سروآباد داشتیم دکتر نظر پور قول دادند که پروژه نیمه تمام فضای آموزشی در محله پمپ بنزین در سال جدید مورد بهره برداری قرار می گیرد و مدرسه فاطمه الزهرا نیز تخریب و در جای مناسب نسبت به احداث مجموعه 12 کلاس اقدام خواهد شد و مدرسه شبانه روزی شهر سروآباد با حمایت 50 درصدی خیرین مدرسه نوسازی و تجهیز می شود و در روستای کمالا بخش اورامان نیز مدرسه 3 کلاسه این روستا نوسازی می شود.

مرادی در پایان از حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در شهرستان سروآباد تقدیر و تشکر کرد و افزود که با قول مساعد دکتر نظر پور انشالله پروژه های نیمه تمام در شهر سروآباد در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسند.

بازدید [ 121 ]
برچسب ها