اخبار

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سروآباد برگزار شد

فرماندار سروآباد: باید از ظرفیتهای فرهنگی بویژه وجود روحانیون در شهرستان جهت ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد

فرماندار سروآباد: باید از ظرفیتهای فرهنگی بویژه وجود روحانیون در شهرستان جهت ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد


این جلسه با حضور فرماندار سروآباد ،میرزائی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان و کلیه اعضا کمیسیون در سالن فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سروآباد: باید از ظرفیتهای فرهنگی بویژه وجود روحانیون در شهرستان جهت ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد.
علی مفاخری با اشاره به این که هر چه ما با قاچاق مبارزه کنیم به همان مقدار به تولید و اشتغال کمک کرده ایم، خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز ضمن اینکه به تولید ملی ما ضربه می‌زند موجب بروز فرهنگ های ناهنجار غربی در کشور می‌شود.
وی افزود :یکی از راه های موفقیت در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز هماهنگی بین دستگاه هاست ، تسریع در بررسی پرونده ها و ایجادگشت های منظم و هدفدار ، همچنین بررسی به موقع گزارش ها از مسائل مهم در حوزه قاچاق کالا و ارز می باشد که با توجه به این امر در آینده نزدیک شاهد استقرار اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان سروآباد خواهیم بود.
فرماندار  در ادامه با اشاره به نقش آموزش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد، باید جلسات آموزشی ویژه دستگاههای مختلف به طور مستمر برگزار گردد ،ضمن اینکه باید از ظرفیتهای فرهنگی بویژه وجود روحانیون در شهرستان جهت ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد.
رئیس کمیسیون هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گفت: فعالیتهای مثبت شهرستان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل تقدیر است.
میرزائی دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان افزود: برای موفقیت های بیشتر در شهرستان نیازمند هماهنگی بین دستگاهی هستیم و گزارش گشت های مشترک نیز باید به دبیرخانه کمیسیون به صورت مستمر ارسال گردد.
وی افزود : تقویت ساختار سازمانی در امر مبارزه با قاچاق کالا در هر دستگاه، رصد فضای مجازی و نظارت بیشتر بر این حوزه، افزایش نظارت بر انبارهای رسمی و نیز غیر رسمی و سوله ها، برگزاری مستمر برنامه های فرهنگی در امر فرهنگسازی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دستگاههای متولی، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و استفاده از تریبونهای نماز جمعه برای فرهنگ سازی در این حوزه مثمر ثمر است.
دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در ادامه به افزایش نسبی بعضی از اقلام قاچاق کشفیات استان کردستان در 3 ماهه اول سال 96 در مقایسه با سال 95 اشاره کرد و گفت : آمار کشفیات موبایل 108 درصد افزایش ، وسایل آرایش 63 درصد افزایش ، دارو 32 درصد افزایش ، برنج 42 درصد کاهش ، چای 59 درصد افزایش ، سوخت 53 درصد کاهش سیگار 24 درصد کاهش مشروبات 30 درصد افزایش ، احشام 43 درصد افزایش ، طلا سال 96 ،21 کیلو و سال 95 ،60 کیلو که در این کشفیات 992 نفر دستگیر ، 706 دستگاه خودرو توقیف و 23 باند کلان قاچاق متلاشی شده اند.

بازدید [ 78 ]
برچسب ها