اخبار

فرماندار سروآباد: آمار بیکاری در سروآباد از میانگین استانی و کشوری پایین تر است

ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد به ریاست مفاخری فرماندار و کلیه اعضا شورای اداری شهرستان در سالن فرمانداری تشکیل شد.
فرماندار سروآباد: آمار بیکاری در سروآباد از میانگین استانی و کشوری پایین تر است

فرماندار سروآباد: آمار بیکاری در سروآباد از میانگین استانی و کشوری پایین تر است

فرماندار سروآباد با بیان اینکه آمار بیکاری در این شهرستان 11 و 2 دهم درصد است، گفت: آمار بیکاری در سروآباد از میانگین استانی و کشوری پایین تر است.

علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد در جلسه شورای اداری با محوریت تولید و اشتغال اظهار کرد: براساس آمارهای ارائه شده در بهار امسال، نرخ بیکاری در کشور 12 و 6 دهم درصد است.
به گفته وی، در استان کردستان این آمار 13 و 7 دهم درصد است که با توجه به این آمارها وضعیت بیکاری شهرستان سروآباد از این 2 میانگین بهتر است.
مفاخری افزود: کاهش آمار بیکاری نیازمند عزم جدی همه مسئولان و دستگاه های دولتی است چون با تعامل و همکاری می توانیم معضل بیکاری را بر طرف کرده و آمار بیکاری را کاهش دهیم.
فرماندار سروآباد با بیان اینکه ارزیابی فرمانداری ها و بخشداری های استان کردستان بر اساس میزان ایجاد اشتغالزایی انجام می شود، گفت: جلسات کارگروه اشتغال هر هفته یکبار برگزار می شود و همه مسئولان و دستگاه ها باید تلاش کنند به اهداف کمی مورد نظر در این کارگروه دست پیدا کنیم.
وی اضافه کرد: در این شهرستان ظرفیت های خوبی برای ایجاد تولید و اشتغال وجود دارد که با تکیه بر آنها می توان آمار بیکاری را کاهش داد که این امر مهم نیازمند تلاش و عزم جدی است.
مفاخری به هدف گذاری دولت در بحث ایجاد اشتغال نیز اشاره کرد و یادآور شد: دولت ایجاد 651 هزار و 900 فرصت شغلی را برای امسال هدف گذاری کرده که سهم استان کردستان 33 هزار و 170 فرصت شغلی است که باید تا پایان سال به این هدف دست پیدا کنیم.
وی تاکید کرد: در جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان هشت بانک عامل جهت ارائه تسهیلات اشتغالزایی مشخص شده اند تا تسهیلات بانکی را در راستای تولید و اشتغال در اختیار متقاضیان قرار دهند.
وی ادامه داد: دولت همچنین در مناطق مرزی تسهیلات بسیار خوبی برای اشتغالزایی در نظر گرفته است که بخشی از کارمزد این تسهیلات را به صورت یارانه پرداخت می کند و تنها درصدی از کارمزد توسط متقاضی پرداخت می شود.
به گفته وی، در شهرستان هایی که ظرفیت و پتانسیل در بخش باغداری، کشاورزی و گردشگری دارند، سقف تسهیلات تا 250 میلیون تومان است ضمن اینکه کارمزد تسهیلات برای متقاضیان در شهرستان های محروم صفر درصد خواهد بود.
فرماندار سروآباد به شرایط شهرک صنعتی این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: زمین در شهرک صنعتی برای سرمایه گذاران با تخفیف خوبی از سوی شرکت شهرک های صنعتی واگذار می شود لذا همه تلاش کنیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری تشویق و ترغیب کنیم.
مفاخری از تخصیص اعتبارات ماده 180 نیز خبر داد و افزود: تاکنون 29 درصد اعتبارات این ماده تخصیص یافته و در بین پروژه های عمرانی و اولویت دار شهرستان توزیع شده است.

بازدید [ 821 ]