اخبار

سفر یک روزه استاندار کردستان به شهرستان سروآباد

عملیات اجرایی نمودن فاز دو شیلات دیوزناو با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان/احداث مدرسه روستای دیوزناو / آسفالت روستاهای دیوزناو و جولانده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، در سفر یکروز استاندار کردستان به شهرستان سروآباد همراه با جمعی از مدیران ،معاونان ،نماینده مجلس و فرماندار سروآباد و برخی از مدیران شهرستانی ، فاز دو شیلات دیوزناو ،احداث مدرسه و آسفالت روستاهای دیوزناو و جولانده اجرایی می شود.
عملیات اجرایی نمودن فاز دو شیلات دیوزناو با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان/احداث مدرسه روستای دیوزناو / آسفالت روستاهای دیوزناو و جولانده

بهمن مرادنیا در سفر یکروزه به شهرستان سروآباد گفت: فاز نخست مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سال ها قبل در این منطقه ایجاد شده است و در این سفر تصمیم گرفته شد تا عملیات اجرایی فاز دوم پرورش ماهی را آغاز کنیم.

وی ظرفیت اسمی تولید ماهی در حال حاضر را ۳٨۰ تن در سال ذکر کرد و اظهار داشت: با اتمام و بهره برداری فاز دوم مجتمع پرورش ماهی دیوزناو ظزفیت تولید آبزیان به هزار و ۵۰۰ تن خواهد رسید که می تواند تحولی مهم در اشتغال و درآمد مردم ایجاد کند.
مرادنیا در ادامه به برنامه انتقال دو و نیم مگاوات برق به منطقه دیوزناو اشاره کرد و گفت: به گفته مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی با برق رسانی به این مجتمع، تولید ماهی تا پنج هزار تن افزایش می یابد.
استاندار کردستان مجموع اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی برای اتمام فاز دوم پرورش ماهی دیوزناو را ۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم با کمک و حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی تامین خواهد شد.
مرادنیا در ادامه با بیان اینکه جغرافیا و طبیعت منطقه مستعد پذیرش گردشگر در فصل های گوناگون است، گفت: جاده روستاهای جولانده و و دیوزناو بسیار نامناسب است و امروز به مردم وعده دادیم تا این جاده مناسب سازی و آسفالت شود تا بتوانند تولیدات خود را بهتر و سریعتر به بازار مصرف برسانند.
استاندار کردستان همچنین وعده احداث مدرسه را به مردم دیوزناو را داد.
مجتمع پرورش ماهی دیوزناو کە عملیات اجرایی آن از سال ۱۳٨۰ آغاز شد فاز اول آن در سال ٨۹ به بهره برداری رسید.
هم اکنون در فاز نخست این پروژه سالانه ۳٨۰ تن ماهی قزل آلا تولید می شود که با تکمیل و بهره برداری از فاز دوم میزان تولید ماهی به هزار و ۵۰۰ تن افزایش می یابد و برای هزار و ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال می شود.

بازدید [ 227 ]
برچسب ها