اخبار

طرح تاب آوری اجتماعی در سروآباد در حال برگزاری است

طرح کشوری تاب آوری، توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان در جوامع محلی در شهرستان سروآباد برگزار شد.
طرح تاب آوری اجتماعی در سروآباد در حال برگزاری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، این طرح در روستای دگاگا از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد به مدت 15 روز در حال برگزاری است و روز پنج شنبه مدیر کل بانوان استانداری کردستان، موسس تاب آوری اجتماعی ایران و فرماندار سروآباد از روز آخر این طرح بازدید کردند.

مدیر کل بانوان استانداری کردستان در حاشیه بازدید از این طرح اظهار داشت: طرح تاب آوری اجتماعی یکی از طرح های مهم و موفق معاونت امور زنان ریاست جمهوری است که برای سومین سال متوالی در سطح کشور در حال برگزاری است.

لیلا آژیر ادامه داد: این طرح در سال اول در استان کردستان به عنوان یکی از 13 استان پایلوت کشور برگزار شد و باتوجه به بازتاب و بازخورد بسیار خوبی که در سال اول در کشور داشت، در سال گذشته و امسال نیز به صورت کشوری اجرا شد.

وی اضافه کرد: طرح تاب آوری اجتماعی در 10 شهرستان استان کردستان اجرا شد و امروز برای اولین بار نظارت بر اجرای این طرح را از شهرستان سروآباد آغاز کردیم.

فرماندار شهرستان سروآباد نیز اظهار کرد: در این شهرستان روستای دگاگا از توابع بخش مرکزی به عنوان نقطه پایلوت اجرای طرح تاب آوری اجتماعی زنان در جوامع محلی انتخاب شده است.

کوهسار دادور افزود: در اجرای این طرح 37 نفر از دختران زیر 18 سال ادر این دوره شرکت کردند و با مسائل و مشکلات زندگی زناشویی و نحوه برخورد با مشکلات آشنا می شوند.

وی یادآور شد: روستای دگاگا به عنوان نمونه والگو در طرح روستای بدون  بیکار شهرستان سروآباد انتخاب شده است و در راستای طرح اشتغال پایدار روستایی پس از آموزش وکسب مهارت تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی  در اختیار بانوان ودختران جوان این روستا قرار داده خواهد شد.

گفتنی است، طرح ملی تاب آوری اجتماعی از جمله طرح های دولت در حوزه زنان و خانواده است که مهمترین هدف اجرای این طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان، کاهش خشونت، کاهش نزاع های خانواده و جامعه که زنان درگیر آنها هستند و توانمندسازی گروه‌های مختلف زنان و حمایت از فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغالزایی گروه‌های مختلف به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و در معرض آسیب است.

بازدید [ 791 ]
برچسب ها