اخبار

شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سروآباد با دستورکار زمین لرزه شامگاه 20 آذر ماه 96 در سالن فرمانداری برگزار شد

پیرو وقوع زلزله و پس لرزه های شدید در بعداز ظهر روز دوشنبه مورخ 20/09/96 دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل جلسه داد.
شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سروآباد با دستورکار زمین لرزه شامگاه 20 آذر ماه  96 در سالن فرمانداری برگزار شد

شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سروآباد با دستورکار زمین لرزه شامگاه 20 آذر ماه  96 در سالن فرمانداری برگزار شد.

پیرو وقوع زلزله و پس لرزه های شدید در بعداز ظهر روز دوشنبه مورخ 20/09/96 دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اقدام به ارسال دعوتنامه ی پیامکی نموده و جلسه ی شورا با دستور کار زلزله ی مورخ 20/09/96 تشکیل گردید.

علی مفاخری فرماندار سروآباد ضمن تشریح اقدامات شورای هماهنگی مدیریت بحران در زلزله های اخیر افزود این حوادث، فارغ از دردها و رنج های مردم و خسارات و هزینه های وارده، درس ها و تجربیات ارزشمندی نیز به همراه داشت، حال دیگر لزوم اجرای ضوابط نظام مهندسی، احتراز و دوری از زمین های سست برای ساختگاه واحدهای مسکونی (مانند حاشیه ی رودخانه ها و حریم مسیل ها) و از همه مهمتر نقش مدیریت بحران برای همه روشن شده است.

فرماندار شهرستان اظهار امیدواری کردند که با نگاه حمایتی مدیران ارشد استان، ضعف ها و کمبودهای شهرستان به ویژه در بخش تجهیزات و ماشین آلات مرتفع گردد.

سپس هر یک از مدعوین گزارشی مختصر از آخرین وضعیت شهرستان ارائه و در نهایت موراد ذیل تصویب گردید:

  1. با توجه به شرائط ویژه به کلیه ادارات آماده باش اعلام می گردد، کلیه مرخصی ها لغو و کلیه مدیران و کارکنان ادارات باید ضمن حفظ آمادگی حداکثری به صورت بیست و چهار ساعته در شهرستان حضور داشتهباشند.
  2. با توجه به مباحث مطرح شده مقرر گردید کلیه ی اعضاء به فراخور مسئولیت و شرح وظائف قانونی، به صورت میدانی از کلیه نقاط شهرستانبازدیدنموده و گزارش کامل و مبسوط از خسارات احتمالی وارده، در قالب فرم های سه گانه (به همراه فایل WORD) تهیه وبا قید فوریت به فرمانداری شهرستان ارسال نمایند.
  3. مقرر گردید بخشداران مرکزی و اورامان به دهیاران اعلام نمایند که خسارت های وارده در سطح روستاها را در قالب فرم های سه گانه و با جمع آوری اطلاعات لازم، مستندسازی نمایند.
  4. مقرر گردید ادارات شهرستان میزان برآورد ریالی خسارات وارده در زلزله های 21 و 28/08/96 و زلزله ی اخیر را به صورت تخمینی به فرمانداری شهرستان اعلام نمایند.
  5. با توجه به بروز خسارات در واحدهای روستائی و شهری در زلزله های اخیر مقرر گردید کمیته امداد شهرستان خسارات وارده به ساختمان های مسکونی مددجویان و خانواده های تحت پوشش آن نهاد را با بیان جزئیات، میزان ریالی خسارت و... به فرمانداری شهرستان اعلام نمایند.
  6. با عنایت به بحث های مطرح شده در بازدید معاون محترم امور عمرانی استانداری کردستان از روستای پایگلان، مقرر گردید بنیاد مسکن شهرستان به اتفاق بخشداری مرکزی، بر روند عملیات خاکی در دست اجرا نظارت نموده و گزارش اقدامات صورت گرفته شامل احجام کار، ساعات کارکرد هر دستگاه ماشین به تفکیک، افراد ذینفع و... را به فرمانداری اعلام نمایند.
  7. با عنایت به اعلام خسارت در حداقل 17 روستا مقرر گردید بنیاد مسکن شهرستان با تشکیل چندین اکیپ مجزا، در روز جاری از کلیه روستاها بازدید نموده و ضمن بازدید از واحدهای آسیب دیده، خسارات وارده مستند سازی گردد.

بازدید [ 788 ]
برچسب ها