اخبار

شهردار شهر سروآباد منصوب شد

آئین تکریم و معارفه شهردار شهر سروآباد با حضور فرماندار سروآباد ،مدیر کل دفتر امور شهری استانداری کردستان و برخی از روسای شهرستانی در سالن فرماداری برگزار شد.
شهردار شهر سروآباد منصوب شد

فرماندار سروآباد دراین مراسم بر لزوم تعامل شهردار با شورای اسلامی و ادارات دولتی تاکید کرد و گفت: خدمت رسانی به شهروندان، جلب اعتماد آنها و تلاش برای رفع مشکلات شهری از مهمترین وظایف یک شهردار است.

علی مفاخری با بیان اینکه مشارکت مردم را تنها با اعتماد سازی می توان جذب کرد، افزود: شهردار باید با جلب اعتماد مردم و استفاده از مشارکت آنها در راستای توسعه و آبادانی شهر اقدام کند.

وی یادآور شد: مردم سروآباد مردمی مشارکت جو هستند و همیشه در انجام کارها با مسئولان دستگاه های اجرایی تعامل و مشارکت داشته اند و این یک ظرفیت و یک پتانسیل بسیار خوب برای مسئولان است.

مهندس رامین اسدی مدیر کل دفتر امور شهری استانداری کردستان نیزدر این مراسم اظهار کرد: بودجه مصوب شهرداری سروآباد برای سال 96 از محل اعتبارات بند و، عوارض ارزش افزوده و تبصره 2 ماده 36 به مبلغ 42 میلیارد ریال است.

وی افزود: امسال 10 میلیارد و 110 میلیون ریال معادل 25 درصد بودجه مصوب شده شهرداری سروآباد به این دستگاه کمک شده است و تلاش می کنیم تا پایان سال مالی مابقی اعتبارات به این شهرداری پرداخت شود.

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون (9 ماه) بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار به 2 شهرداری اورامان و سروآباد اختصاص داده شده است.

مهندس اسدی اضافه کرد: اعتبار مصوب شده سال 96 برای شهرداری اورامان 14 میلیارد و 830 میلیون ریال است که تاکنون 9 میلیارد و 980 میلیون ریال آن به این شهرداری نیز کمک شده است.

اسدی یادآور شد: سال گذشته از محل اعتبارات بند و، عوارض ارزش افزوده و تبصره 2 ماده 36 به شهرداری سروآباد 18 میلیارد و 390 میلیون ریال و 13 میلیارد و 88 میلیون ریال به شهرداری هورامان کمک شده بود.

وی با انتقاد از عملکرد شهرداری های اورامان و سروآباد گفت: عملکرد درآمدی این 2 شهرداری مثبت نیست و با مشکلات ساختاری روبرو هستند و بدهی های زیادی دارند لذا باید تلاش کنند با جذب سرمایه گذار نسبت به درآمد زایی در این دو دستگاه اقدام کرد.

اسدی تاکید کرد: شهرهای سروآباد و اورامان گردشگر پذیر و دارای ظرفیت خوبی در این بخش هستند بنابراین باید با استفاده از این ظرفیت ها نسبت به درآمدزایی و جذب سرمایه گذاران اقدام کرد و بدهی هایشان را از همین محل تسویه کنند.

به گفته وی، شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و شهردار باید با خلاقیت، نوآوری، تعامل و با مجموعه شورای اسلامی و جلب اعتماد شهروندان نسبت به درآمدزایی اقدام کرد و مشکلات شهری را به حداقل برساند.

رئیس شورای اسلامی شهر سروآباد هم به مهمترین مشکلات شهرداری اشاره کرد و افزود: شهرداری سروآباد بیش از 40 میلیارد ریال بدهی دارد و حقوق و مزایای چهار ماه کارکنان و پرسنل خود را پرداخت نکرده است.

کیقباد محمدی افزود: نبود فضای سبز و عدم وجود پارک از جمله مشکلات این شهر است که شهردار جدید باید رفع مشکلات را در اولویت خود قرار دهد ضمن اینکه مجموعه شورا نیز آماده همکاری و تعامل مثبت و سازنده با شهردار است.

وی توجه ویژه مسئولان استانی به شهرداری سروآباد را یک ضرورت بیان کرد و افزود: در صورتی که مشکلات شهرداری سروآباد بویژه در بحث حقوق و مزایای پرسنل و کارکنان آن برطرف نشود، به یک معضل تبدیل خواهد شد.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش های 6 ساله سید عرفان حسینی شهردار سابق سروآباد تقدیر و حکم شهردار جدید سروآباد به امید وزیری اعطا شد.

بازدید [ 2602 ]
برچسب ها