اخبار

سخنرانی فرماندار سروآباد قبل از آغاز خطبه های نماز جمعه در اولین روز از هفته دولت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه در سخنانی با تبریک هفته دولت به مهمترین اقدامات دولت در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: دولت توجه ویژه ای به مناطق محروم دارد و ایجاد اشتغالزایی و درآمد پایدار در این مناطق را در اولویت قرار داده است.
سخنرانی فرماندار سروآباد قبل از آغاز خطبه های نماز جمعه در اولین روز از هفته دولت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه در سخنانی با تبریک هفته دولت به مهمترین اقدامات دولت در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: دولت توجه ویژه ای به مناطق محروم دارد و ایجاد اشتغالزایی و درآمد پایدار در این مناطق را در اولویت قرار داده است.

وی افزود: خوشبختانه در شهرستان سروآباد یک بیمارستان، 44 خانه بهداشت، 10 مرکز بهداشت، 2 پایگاه امداد ونجات جاده ای، ۳فوریت پزشکی،32 مرغداری فعال، 49 واحد دامی، 6 معدن سنگ، 5 واحد شن و ماسه، 51 مزرعه ماهی، 3 مجتمع فرهنگی و یک بازارچه مرزی فعال هستند.

وی ادامه داد: در شهرستان سروآباد 8500 نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، 15 خبازی شهری و 31 خبازی روستایی فعال بوده 7500 دانش آموز و 274 دانشجو مشغول فعالیت هستند و به یاری خداوند متعال در سال 97 شاهد تکمیل واتمام جاده کامیاران سروآباد و جاده هورامان خواهیم بود.

دادور به مهمترین برنامه های دولت در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه یکی از مشکلات بزرگ این شهرستان روند کاهش جمعیت ومهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها های خارج از شهرستان  است دولت 2 برنامه مهم را در دستور کار خود قرار داده است .

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار روستایی  با ارائه تسهیلات مناسب و ایجاد بازارچه مرز مله خورد  به مانند بازارچه خانمه شیخان مریوان و سیرانبند بانه به عنوان جایگزین معابر مرزی وکوله بری  از مهمترین برنامه های دولت برای رونق دادن به شهرستان سروآباد و ایجاد اشتغال برای جوانان است.

وی خدمتگزاری مسئولان به مردم را یک وظیفه دانست و تاکید کرد: مسئولان و مدیران شهرستانی خدمتگزاری صادقانه و بی منت به مردم را یک وظیفه مهم برای خود می دانند ودر این راستا با تمام توان و تلاش خود در خدمت مردم خواهند بود.

فرماندار شهرستان سروآباد یادآور شد: امسال در هفته دولت 39 پروژه در بخش های مختلف عمرانی، خدماتی، کشاورزی، گردشگری، آموزشی و رفاهی با اعتباری بیش از ۷۶ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی اضافه کرد: با توجه ویژه دولت به شهرستان سروآباد خوشبختانه 63 روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، 49 درصد روستاها دارای جاده مناسب بوده، بیمارستان این شهرستان امسال به نیروهای متخصص و ماهر تجهیز می شود و در راستای رفع محرومیت زدایی در این شهرستان توسط عزیزان سپاه طرح شهید شوشتری در حال اجرا است، همچنین وزارت کشور با بنیاد مستضعفان برنامه هایی برای اشتغالزایی و رفع محرومیت زدایی در این شهرستان دارند.

وی به تهدیدات و تحریم های دشمنان اشاره کرد و افزود: آمریکا جنگ اقتصادی تمام عیاری را علیه ملت ایران به راه انداخته و قصد دارد به ملت ایران از این طریق ضربه بزند، اما غافل از اینکه این تحریم ها و این فشارها برای ملت ایران تازگی ندارد و ملت ایران مثل همیشه با حفظ وحدت و اتحاد این مشکلات را پشت سر خواهند گذاشت.

دادور با اشاره به آیات قران کریم گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید بعد از هر سختی راحتی است لذا ملت ایران به یقین بدانند که این دوران سخت سپری می شود  و دوران راحتی و آسایش فرا می رسد و دشمنان نمی توانند ضربه ای به ملت ایران وارد کنند.

ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه سروآباد نیز در خطبه های نماز جمعه با تبریک هفته دولت گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب تا امروز منشا خدمات بسیاری برای ملت ایران بوده است.
وی با بیان اینکه مردم ولی نعمتان نظام و انقلاب هستند، تاکید کرد: مسئولان باید با مردم شفاف باشند و خدمتگزاری به مردم را یک وظیفه و اولویت کاری خود قرار دهند.
وی با اشاره به بازگشایی مرز مله خورد شهرستان سروآباد گفت: وجود مرز مله خورد در این شهرستان یک فرصت و پتانسیل است و بدون تردید فعالیت این مرز باعث رونق گرفتن کسب و کار در شهرستان خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان رشادت ها و جان فشانی ها حضرت حمزه عموی پیامبر(ص) و نقش ایشان در پیروزی های مسلمانان بر کفار اشاره کرد.

ماموستا سجادی مسلمانان را به تقوای الهی سفارش کرد و افزود: سعادت دنیوی و اخروی انسان مسلمان در گرو پیروی از دستورات دینی و دوری کردن از کفر و بی دینی است.

بازدید [ 665 ]
برچسب ها