اخبار

ستاد پيشگيري از آتش ‌سوزي جنگلها و مراتع در سروآباد تشكيل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛ جلسه ستاد پیشگیری از آتش سوزی جنگلها و مراتع به ریاست فرماندار و حضور کلیه اعضا برگزار شد.
ستاد پيشگيري از آتش ‌سوزي جنگلها و مراتع در سروآباد تشكيل شد

فرماندار سروآباد در این جلسه گفت : به علت بارش‌های خوب در فصل بهار و عدم حضور دام در برخی مناطق حفاظت شده، پوشش گیاهی انبوه شده و خشکی این گیاهان، مناطق مختلف را مستعد بروز آتش‌سوزی می‌کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : استفاده از تمام تجهیزات و امکانات دستگاه های متولی در هنگام وقوع آتش سوزی می تواند به مهار آن کمک کند لذا تمام دستگاه های شهرستان باید برای جلوگیری از آتش سوزی و مهار آن در سطح شهرستان در آماده باش کامل باشند.

یوسف باشی نقش آموزش و فرهنگ سازی و توانمندسازی جوامع بومی و محلی را در پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و مراتع بسیار موثر دانست و افزود: انگیزه داوطلبانه افراد برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی باید ترغیب شود زیرا هنوز برخی افراد به ارزش و اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی واقف نبوده و نسبت به اثرات تخریب محیط زیست آگاهی مناسب ندارند بنابراین هر میزان که آموزش و آگاهی بخشی به توده های مردم و اقشار مختلف افزایش پیدا کند به طور قطع حفاظت و حراست از منابع طبیعی هم روند بهتری به خود می گیرد.

فرماندار سروآباد به ارائه راهکار‌هایی برای مقابله با آتش سوزی پرداخت و یادآور شد: آموزش نیرو‌های محلی، استفاده از ظرفیت روحانیون ،شورا‌ها و دهیاران، اطلاع رسانی به کشاورزان، سازمان های مردم نهاد ،استفاده از ظرفیت رسانه ها ، حذف علوفه كنار جاده‌ها از مهمترین راهکار‌های مقابله با  آتش سوزی  است که باید مورد توجه قرارگیرد.

مهندس مسلم مرادی رئیس منابع طبیعی شهرستان نیز در پایان گزارشی از عملکرد سال گذشته و اقدامات انجام شده در سال جاری برای مقابله با آتش سوزی را ارائه نمود.

بازدید [ 250 ]
برچسب ها