اخبار

دیدار نویسنده جوان و رمان نویس سروآبادی خانم مریم نیک روا با فرماندار شهرستان سروآباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد ؛ در این دیدار دادور فرماندار شهرستان سروآباد، علی نژاد بخشدار مرکزی و رئیس کمیته امداد سروآباد، حضور داشتند.
دیدار نویسنده جوان و رمان نویس سروآبادی خانم مریم نیک روا با فرماندار شهرستان سروآباد

در ابتدا دادور ضمن ابراز خرسندی از این دیدار؛ حمایت کامل خود را از نویسندگان محلی در شهرستان سروآباد اعلام و خاطر نشان کرد که قلم نویسندگان محلی می تواند در خدمت توسعه شهرستان سروآباد باشد.

فرماندار سروآباد گفت : نویسنده باید متکی بر فرهنگ و ادبیات غنی کردستان و دیدی کلان نگر مسائل و اولویت های جامعه را در قالب متن به تصویر بکشد.این مهم مستلزم حضور کنشگر و دغدغه مند در جامعه و به روز رسانی داشته های ذهن خلاق اوست ، امری که در ادبیات توسعه بسیار نام آشنا است و در نهایت می تواند سربلندی و عزت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.

مریم نیک روا نویسنده جوان از زحمات فرماندار ی، بخشداری مرکزی و کمیته امداد سروآباد در حمایت از  چاپ کتاب«درمنجلاب آزادگی» تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است که خانم مریم نیک روا متولد سال 1367 اصالتا از اهالی روستای بلبرِ بخش اورامان و بزرگ شده روستای قلعه جی از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد است . نامبرده دانشجوی رشته ادبیات و زبان عربی دانشگاه کردستان بوده که به دلیل ناتوانی خانواده اش در تامین هزینه های دانشگاه مجبور به انصراف شده است.وی سالیان متمادی است که به فعالیت‌های فرهنگی و نویسندگی اشتغال دارد. نیک روا علاوه بر اینکه کتاب «در منجلاب آزادگی » را در سال 1397 به چاپ رسانده تألیف دیگری به نام «عدالت پول » را نیز داردو در حال حاضر  او در حال نگارش  کتاب مجموعه داستان های کوتاه به زبان هورامی است.

بازدید [ 492 ]