اخبار

فرماندار سروآباد :

دسترسی آسان به منابع کتاب از حقوق شهروندی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛ بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی رئیس و مسئولان کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد با فرماندار دیدار کردند.
دسترسی آسان به منابع کتاب از حقوق شهروندی است

در این دیدار صولتی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه اطلاعاتی از تعداد کتابخانه ها و کتابهای موجود در آن و کتابداران فعال در شهرستان، گفت : در شهر سروآباد 16000 هزار جلد کتاب در شهر اورامان 8500 جلد کتاب و در روستای بیساران 10000 جلد در دسترس دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار دارد .

فرماندار سروآباد گفت : دسترسی آسان به منابع کتاب از حقوق شهروندی است و خاطر نشان کرد کتابخانه مرکز ایجاد انگیزه است و جوانان تحصیل کرده و یا در حال تحصیل برای سپری کردن اوقات فراغت، مطالعه خارج از درس و بهره‌گیری آموزشی از منابع و کتابهای موجود به آن مراجعه می‌کنند و این فرصت بسیار مهم و مغتنم است.
دادور شروع کار فرهنگ سازی و ایجاد علاقه به کتاب از سنین پایه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: باید از مدارس و مهدهای کودک شروع کرد و فرهنگ کتابخوانی را در میان این قشر نهادینه کرد تا همزمان با رشد و نمو فرزندان ایران، علاقه به کتاب نیز گسترش یابد .
فرماندار سروآباد در پایان از زحمات و تلاش‌های مجموعه پرسنل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و مسئولان کتابخانه ها برای بهبود ارتباط مردم با کتاب و افزایش سهم کتاب در زندگی مردم قدردانی کرد.

بازدید [ 555 ]
برچسب ها