اخبار

خرید گندم

جلسه خرید گندم شهرستان سروآباد با ریاست مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری ، آقای صالحی مدیر کل شرکت غله و بازرگانی استان کردستان ، آقای عبدی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.
خرید گندم

در این جلسه مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد عنوان نمود که گندم به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی بشر و مهمترین محصول زراعی و ماده غذایی در اکثر کشورها، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به رشد روزافزون جمعیت و افزایش قیمت این کالا در بازار بین‌المللی اهمیت دستیابی به خود کفایی با این محصول استراتژیک، روز به روز افزایش بیشتری پیدا می‌کند.

وی در ادامه افزودند : نان گندم یکی از ضروری‌ترین مواد غذائی و قوت اصلی اکثریت عظیمی از مردم کشورمان را تشکیل می‌دهد. بر طبق آمار مختلف متوسط سهم مصرف نان در کل انرژی مورد احتیاج حدود ۴۰ درصد می‌باشد. به دلیل محتوای بسیار زیاد دانه از مواد پروتئینی و هیدرات کربن و نیز نسبت میان آنها که برای انسان بسیار عالی و مفید می‌باشد، امکان نگهداری دانه به مدت طولانی و حمل آنها به مسافت‌های خیلی زیاد بدون اینکه تغییراتی در آنها بوجود بیاید، میسر است و همچنین امکان کشت موفق آن در شرایط آب و هوای کاملا متفاوت (سرد و معتدل، خشک و گرم و) کشت می‌گردد.

 

بازدید [ 290 ]
برچسب ها