اخبار

سرپرست فرمانداری

حضور جوانان در مساجد بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است

دومین مجمع عمومی بسیج سپاه شهرستان سروآباد با حضور سرپرست فرمانداری ،امام جمعه ،شورای هیئت ها و کمیته های اندیشه ورز با محوریت « مشوق های لازم جهت حضور پر رنگ تر و راه های برون رفت و رونق بخشی مساجد برگزار شد.
حضور جوانان در مساجد بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است

سرپرست فرمانداری سروآباد با بیان اینکه عدم گرایش جوانان به حضور در مساجد آسیب‌شناسی شود، گفت: حضور پررنگ مسلمانان به ویژه جوانان در مساجد بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: در همین ایام شاهد شهادت نیروهای خدوم و ولایت مدار انتظامی به دست گروه تندرو و افراطی‌گر بودیم که سعی داشتند در کشور شکاف و تفرقه ایجاد کنند.

سرپرست فرمانداری سروآباد با بیان اینکه دشمنان اسلام و ایران با طراحی این دست برنامه ها در تلاش برای ایجاد تفرقه هستند، اضافه کرد: خوشبختانه با راهنمایی‌های رهبری، درایت مردم به ویژه نیروهای مسلح و غیره توطئه‌های دشمنان یکی پیس از دیگر نقش برآب شده است.

شمس تصریح کرد: ملت ایران خطوط قرمزی دارند که هر کس از هر طیف و گروهی بخواهد از این خطوط عبور کند با برخورد سخت مردم مواجه خواهد شد.

وی اظهار کرد: قوانین حکومت ایران اسلامی آنقدر صریح و روشن است که با کسانی که بخواهند ارزش های ما را زیر سوال ببرند به صورت جدی برخورد کند.

سرپرست فرمانداری سروآباد گفت: دشمن از اول انقلاب تاکنون همواره دنبال ایجاد تنش و ضربه زدن به انقلاب اسلامی بوده و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

وی با بیان اینکه شهرستان سروآباد به لحاظ معنوی در سطح مطلوبی قرار دارد، گفت: این شهرستان محل رشد روحانیون زیادی است که امروز در سایر نقاط استان خدمت می‌کنند.

سرپرست فرمانداری سروآباد افزود: اگر امروز حضور جوانان ما در مسجد کمرنگ است، نیاز به آسیب شناسی در این زمینه داریم و باید از تمام ظرفیت ها برای ترغیب جوانان به حضور در مسجاد استفاده شود

شمس خاطرنشان کرد: اینکه چرا جوان ما به موبایل و فضای مجازی گرایش دارد، اما معنویت و ارزش‌های دینی را مورد بی‌مهری قرار می‌دهد، باید آسیب شناسی شود.

وی یکی از مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن مسائل دینی در بین جوانان را هجمه‌های دشمنان در قالب فضای مجازی و در کل تهاجم فرهنگی دانست و تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه کم کاری‌هایی صورت گرفته که باید جبران شود.

سرپرست فرمانداری سروآباد با بیان اینکه دشمنان از اتحاد و همبستگی مسلمانان هراس دارد، گفت: حضور پررنگ مسلمانان به ویژه جوانان در مساجد بهترین راهکار برای مقابله با دشمنان است.

شمس در پایان بر حفظ جایگاه روحانیون تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت روحانیون بیش از پیش در راستای شفاف‌سازی و  تقویت مسائل دینی در بین جوانان استفاده شود.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد از اقدامات سپاه در بحث ساخت و بهسازی مساجد در سطح شهر و روستاهای استان به ویژه شهرستان سروآباد تقدیر کرد.

 

ماموستا عبدالرحمان رحمانی در دومین مجمع سالانه بسیج سپاه سروآباد با اشاره به اهمیت مسجد از دیدگاه اسلام و مسلمانان اظهار کرد: برای بیان اهمیت و نقش مساجد از دیدگاه اسلام نیاز به پرداختن به مباحث زیادی دارد.

وی تصریح کرد: جامعه بشریت بنا بر آنچه در قرآن آمده محترم ولی در این میان اهل ایمان از جایگاه والاتری برخوردار هستند.

رئیس مرکز بزرگ شهرستان سروآباد اضافه کرد: انسان‌ها به دو بخش روحانی و نفسانی تقسیم می‌شود و آنچه به حالت ملائکی و روحانی مربوط است، پیش‌نیازها و مراقبت‌هایی نیاز دارد.

ماموستا رحمانی خاطرنشان کرد: روح و جسم انسان هر دو نیاز به تغذیه دارد که نیاز جسمی آن از ماده‌های مختلف تامین و تغذیه روحی انسان از طریق عبادت و غیره انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: تا زمانی که روح انسان در آرامش نباشد تغذیه جسمانی نیز ارزشی ندارد.

رئیس مرکز بزرگ شهرستان سروآباد با بیان اینکه انسان باید همیشه با دشمن نفس خود مبارزه کند، گفت: زمانی انسان به آرامش دست می‌یابد که از خواسته‌های نفسانی و مادیات گذر کنند.

به گفته وی، از بدو اسلام تا امروز همواره عبادت در مسجد که از مسجدالحرام، مسجدالنبی و مسجدالاقصی برای رسیدن انسان به آرامش معنوی مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: خواندن یک رکعت نماز در مسجدالحرام به اندازه 100 هزار رکعت نماز در جای دیگر است.

وی با بیان اینکه یک نماز در مسجدالنبی اجر و پاداش برابر با یک هزار رکعت نماز است، گفت: در مسجد القصا یک رکعت نماز برابر با 500 رکعت نماز در سایر مساجد اجر و ثواب دارد.

وی اظهار کرد: انسان برای تقویت روح نیاز به مکانی دارد که مساجد بهترین مکان برای تقویت روح و ارتقای سطح معنویت انسان‌ها هستند.

وی اضافه کرد: خداوند می‌فرماید مساجد خانه من و جایی برای عبادت و راز و نیاز است.

وی به آداب ورود به مساجد نیز گریزی زد و گفت: انسان باید اول آداب حضور در مساجد را یاد گرفته و بعد از اینکه به آن علاقه پیدا کرد وارد مسجد شود.

وی با تقدیر از تلاش‌های سپاه در بحث احداث و بازسازی مدارس، اظهار کرد: از تمام خدمات این نهاد انقلابی که در کنار انجام رسالت ذاتی خود در بحث تامین امنیت به مباحث دینی، فرهنگی و غیره نیز توجه می‌کند تقدیر می‌کنم.

وی با تاکید بر تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به توجه به مسائل دینی، گفت: باید بستر را برای ورود بیشتر جوانان به مساجد فراهم سازیم.

به گفته وی، هرچه جامعه ما به سمت مساجد و انجام فرائض دینی علاقه داشته باشند به همان میزان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

بازدید [ 709 ]
برچسب ها