اخبار

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سروآباد با حضور نمایندگان بنیاد علوی برگزار شد

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سروآباد با حضور فرماندار سروآبادو احمد حاج علیزاده معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی کشور برگزار شد.
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سروآباد با حضور نمایندگان بنیاد علوی برگزار شد

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سروآباد با حضور احمد حاج علیزاده معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی کشور برگزار شد.
کوهسار دادور فرماندار سروآباد در این جلسه از آغاز به کار پروژه ها و طرح های بنیاد علوی در این شهرستان خبر داد و گفت: امروز رسما بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی افزود: کارگروه ویژه ای برای جمع آوری و بررسی طرح های کارآفرینی متقاضیان در فرمانداری تشکیل می شود تا طرح های متقاضیان برای دریافت تسهیلات بنیاد علوی را بررسی کند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در شهرستان سروآباد باعث رونق و توسعه هرچه بیشتر این شهرستان مرزی خواهد شد.
دادور گفت: 80 درصد جمعیت شهرستان سروآباد روستانشین هستند و پرداخت تسهیلات برای ایجاد طرح های کارآفرینی با توجه به پتانسیل های بسیار خوبی که در روستاها وجود دارد، باعث مهاجرت معکوس، تثبیت جمعیت و ایجاد درآمد پایدار و در نهایت ایجاد امنیت در سطح شهرستان شود. که بنیاد علوی علاوه بر کمک به اشتغال ومحرومیت زدایی در روستاها در زمینه کمک به اتمام پروژ های نیمه تمام واجرای طرح های زیر بنایی به صورت  مشارکتی در طی شش سال اقدام خواهد کرد.
معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرستان سروآباد به عنوان نقطه پایلوت کشور برای اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی انتخاب شده است.
احمد حاج علیزاده افزود: بنیاد علوی در کل کشور 14 نقطه در 10 استان کشور را انتخاب کرده است که در استان کردستان شهرستان سروآباد باتوجه به محرومیت آن یکی از شهرستان های انتخاب شده برای اجرای طرح های بنیاد علوی است.
وی خاطرنشان کرد: هدف از اجری طرح های آبادانی و پیشرفت در شهرستان های محروم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای آبادانی و پیشرفت این مناطق است.
حاج علیزاده اظهار کرد: در مرحله اول 150 میلیارد ریال تسهیلات برای متقاضیان کارآفرینی در شهرستان سروآباد اختصاص یافته است و حداقل تسهیلات پرداختی باتوجه به نوع طرح های ارائه شده از 100 میلیون ریال تا سقف 25 میلیارد ریال است.
وی گفت: طرح های آبادانی و پیشرفت توسط بنیاد علوی در سطح مناطق محروم و روستایی کشور به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی از سال 1394 در منطقه قلعه گنج در جنوب استان کرمان اجرا و هم اکنون در نقاط مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خراسان شمالی، جزیره لارک، خوزستان و چهار محال بختیاری در حال اجرا است.
معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی کشور یادآور شد: طرح های آبادانی و پیشرفت با شعار کار با مردم برای مردم، توانمندسازی و معیشت پایدار در کشور و با هدف بهبود معیشت، ارتقای سطح امنیت، کاهش نرخ بیکاری و توانمندسازی مردم اجرا می شود.

در ادامه از چندین طرح نیمه تمام شهر سروآباد بازدید بعمل آمد.

بازدید [ 552 ]
برچسب ها