اخبار

جلسه شورای زکات شهرستان سروآباد برگزار شد

جلسه شورای زکات شهرستان سروآباد با حضور سرپرست فرمانداری ، نماینده مجلس ، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان وجمعی از امامان جمعه و جماعت و مسئولین ادارات در سالن فرمانداری برگزار شد.
جلسه شورای زکات شهرستان سروآباد برگزار شد

کوهسار قاضی زاده مدیر کمیته امداد شهرستان سروآباد  با بیان اینکه در سال 97 بیش از 25 میلیارد ریال زکات توسط مردم شهرستان سروآباد پرداخت شده است تصریح کرد : این مبلغ جمع آوری شده در امور فقرا ، پروژه های عمرانی و فرهنگ سازی و تبلیغات در شهرستان سروآباد هزینه شده است.

قاضی زاده  خاطر نشان کرد : هزینه کرد زکات در پروژه های عمرانی احداث و تعمیر 6 مورد مسجد ، 4 مورد خانه عالم و سایر پروژه های عام المنفعه 2 مورد انجام شده است

وی در پایان از کلیه مسئولین شهرستانی ، امامان جمعه و جماعت ، اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران در فرهنگ سازی فریضه زکات و جمع آوری  تقدیر و تشکر کرد .

ماموستا حسینی امام جمعه سروآباد گفت : اهمیت زکات در مباحث دینی بسیار مهم است و هر جایی که در قرآن به اهمیت نماز پرداخته است به زکات نیز اشاره شده است.

وی ادامه داد: افراد با زکات اموال خود را بیمه می کنند.

امام جمعه سروآباد گفت: اگر فرهنگ زکات در جامعه رواج پیدا کند تاثیر بسیار مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد.

ماموستا حسینی  بیان کرد: اسلام زکات  را برای اشتغال و کمک به افراد نیازمند ایجاد کرده است.

منصور مرادی نماینده مجلس با تقدیر و تشکر از خدمات کمیته امداد در جمع آوری زکات گفت: جمع آوری زکات در جامعه یکی از رسالت های مهم و سنگین کمیته امداد حضرت امام (ره) است که توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی تاسیس شد و منشا خدمات بسیاری برای جامعه است.

وی ادامه داد: پرداخت زکات به مانند جهاد در راه خدا است و کسانی که زکات مال و اموال خود را پرداخت می کنند، باعث رضایت خالق و خشنودی مخلوق می شوند و برای آنها پاداشی بسیار بزرگ است.

میرزائی سرپرست فرمانداری سروآباد گفت : اعتمادسازی یکی از راهکارهای افزایش پرداخت زکات است و اظهار کرد: اگر اعتماد لازم درباره نحوه هزینه‌کرد زکات در مردم ایجاد شود، ضمن ایجاد آرامش، پرداخت زکات افزایش خواهد یافت.

میرزائی، پرداخت زکات و هزینه‌کرد درست آن را موجب تحقق عدالت اجتماعی دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه دین اسلام، دینی عدالت‌محور است، تاکیدهای فراوانی در قرآن کریم و روایات اسلامی درباره اهمیت پرداخت زکات شده است.

محمد رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت جمع‌آوری زکات گفت: زکات از شئون حاکم اسلامی و ولی‌فقیه است که اگر در جامعه فرهنگ‌سازی صورت گیرد و پرداخت زکات در باور مردم نهادینه شود در حوزه رفع محرومیت بسیار تأثیرگذار می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان نماز و زکات را عدل همدیگر دانست و افزود: این موضوع باید در بین مردم نهادینه شود که پرداخت زکات خرج مال نیست، بلکه جمع مال است و زکات موجب برکت در مال، سلامتی جسم، اولاد صالح و خوشبختی قلب می‌شود و همه باید نقش خود را در این زمینه به‌درستی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در هزینه کرد زکات حق دخل و تصرف نداریم، یادآور شد: در توزیع زکات براساس مسائل شرعی باید عمل کنیم و نباید آمار زکات را بالا و پایین کرده و هزینه کرد آن را تغییر داد.

شیخی زاده تاکید کرد: اولویت در توزیع زکات جمع آوری شده تقسیم آن در بین فقرا و نیازمندان جامعه است و بعد باید صرف پروژه های عام المنفعه و سایر سرفصل های دیگر شود

در پایان از برخی از امامان جمعه و جماعت ، اعضا شوراهای اسلامی و دهیاران با اهدا لوحی تجلیل شد.

بازدید [ 707 ]
برچسب ها