اخبار

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛ جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر با حضور سرپرست فرمانداری ، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ، امام‌جمعه سروآباد و کلیه اعضا در سالن فرمانداری برگزار شد.
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد برگزار شد

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر و امام‌جمعه سروآباد صبح امروز در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر ضمن اشاره به اهمیت اجرای اصل امربه‌معروف و نهی از منکر در شهرستان خاطرنشان کرد: این اصل در دین مبین اسلام از مهم‌ترین ارزش‌های اسلامی است که هم‌ردیف اقامه فرایض واجب نماز و روزه قرارگرفته است و جامعه بدون این اصل دچار مشکلات فراوانی می‌شود.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت : پاک‌سازی جامعه از هرگونه منکرات و جرائم و تخلفات موجب سلامت نفس و امنیت روانی و اعتقادی مردم می‌شود و با توجه به سنتی و مذهبی بودن این شهرستان، حضور گردشگران داخلی و خارجی در این منطقه و عدم تناسب فرهنگی بین این افراد با اعتقادات و فرهنگ حاکم بر شهرستان موجب مشکلات بسیاری می‌شود که نیاز است در این مورد تدابیر لازم اندیشیده شود.

الله مرادی با بیان اینکه بحث امر به معروف یک طرف است و تمام دین در سمت دیگر به طوری که اگر از آن غفلت کنیم تمام جامعه متضرر می‌شود، گفت: دشمن برای تمام مظاهر اعتقادی ما برنامه‌ریزی کرده است.

وی عنوان کرد: تنها راه ایمن‌سازی مردم از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و توجه به این فریضه باید از سوی خانواده‌ها نیز با حساسیت خاصی دنبال شود زیرا هرچه آموزش در خانواده‌ها بیشتر و بهتر انجام شود، تبعات کمتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع در بین مسئولان شهرستان نهادینه شده و همه با احساس وظیفه و مسئولیت پاسخگوی مراجعین و مردم هستند.

مهندس میرزایی افزود: سروآباد، شهرستانی پاک با مردمانی دیندار و متدین به نظام و اسلام است و بی حجابی و کشف حجاب و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی در این شهرستان کمتر دیده شده است.

وی با اشاره به نگرانی‌های اخیر مردم از رعایت نشدن شئونات اسلامی در منطقه اورامان گفت: رعایت نکردن حجاب و شئونات اسلامی در روزهای گذشته مربوط به گردشگران و مهمانانی بود که به منطقه اورامان آمده بودند که متاسفانه برخی از این افراد شئونات اسلامی را رعایت نکردند.

مهندس میرزایی تاکید کرد: مردم منطقه و مسئولین شهرستانی مصمم هستند با بی حجابی مقابله کنند و تدابیری برای رعایت حجاب و سایر شئونات اسلامی در منطقه اورامان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اندیشیده شده است.

بازدید [ 440 ]
برچسب ها