اخبار

جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد

جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین موحدی دادستان انتظامی قضات کل کشور ، مهندس میرزایی فرماندار شهرستان سروآباد ، آقای یاریجانی ریاست محاکم عمومی و انقلاب سنندج و مسئول نظارت و ارزشیابی قضات استان کردستان و با حضور اعضای شورای اداری در فرمانداری برگزار شد.
جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ مهندس میرزایی فرماندار شهرستان سروآباد در این جلسه با اشاره به جمعیت 45 هزار نفری شهرستان گفت: شهرستان سروآباد شامل 2 بخش ، 2 شهر ، 8 دهستان و 80 روستا است که 74 روستا دارای سکنه و 6 روستا خالی از سکنه می باشد و همچنین دارای 62 دهیاری می باشد.

فرماندار شهرستان سروآباد نیز در سخنانی کوتاه به وضعیت شهرستان اشاره کرد و گفت: سرواباد از شهرستان های محروم و کمتر توسعه یافته استان کردستان است که بدلیل مهاجر بودن مردم شهرستان که ناشی از بیکاری بوده رشد جمعیت ثابت و گاهاً منفی بوده است.

کامیار میرزایی افزود: در اکثر شهرهای استان روند افزایش جمعیت شهری به نسبت روستایی را می توان مشاهده کرد به جز شهرستان سروآباد که حدود 83 درصد جمعیت روستایی و 17 درصد جمعیت شهری را شامل می گردد و شغل اکثریت مردم با توجه به قابلیتهای موجود در حوزه کشاورزی ، باغداری و دامپروری است.

وی اظهار داشت: مردم شهرستان سروآباد در طول هشت سال دوران دفاع مقدس رشادت ها و ایثارگری های زیادی از خود بر جای گذاشتند به طوریکه در این شهرستان 423 شهید والامقام و 316  نفر آزاده، جانباز و ایثارگر وجود دارد. 

میرزایی در ادامه به بیان موقعیت سیاسی و اجتماعی منطقه و مطالبات مردم در جهت توسعه بازرگانی و تجارت بخصوص بازگشایی بازارچه مرزی مله خورد اشاره نمودند و بازگشایی این بازارچه را ایجاد اشتغال پایدار و ارتقاء معیشت مرزنشینان دانست.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی در جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با حضور فرماندار و مسئولان شهرستانی  اظهار داشت: با انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضایی کشور برنامه های مهمی در دستور کار ایشان قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از کارهای مهم رئیس دستگاه قضا بحث اصلاح فرایند دادرسی است موضوعی که بسیار مهم و خواست همه مردم است، یعنی وقتی کسی به دستگاه قضایی مراجعه می کند درصورتی که خواسته اش به حق باشد، این حق را دارد که زود به حق خودش برسد و گرفتار اطاله دادرسی نشود.

دادستان کل قضات کشور یادآور شد: لذا در فرایند اصلاح دادرسی بحث جرم زدایی و قضا زدایی در دستور کار است و ضرورت دارد که این دو بحث مهم را خیلی جدی بگیریم.

وی تاکید کرد: قضا زدایی و جرم زدایی از موضوعات و مقولات بسیار مهمی و ضروری است که باید در جامعه انجام شود و این مهم یکی از برنامه های مهم حجت الاسلام والمسلمین رئیسی است که در کشور در حال اجرا است.

حجت الاسلام موحدی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم جامعه آرامش بیشتری داشته باشد و کمتر کارها را به دستگاه قضایی وارد کنیم چون هر چقدر کار دستگاه قضا بیشتر باشد، مردم مجبور می شوند بیشتر به مراجع قضایی مراجعه کنند و این امر باعث ایجاد استرس و نگرانی در بین خانواده می شود.

وی اضافه کرد: جوان گرایی و چابک سازی در تشکیلات قوه قضایی از کارهایی است که توسط رئیس دستگاه قضایی کشور در حال انجام است و مهمتر اینکه کارهای دست و پاگیر نباید در دستگاه قضا وجود داشته باشد.

دادستان کل قضات کشور گفت: رئیس دستگاه قضا در راستای تکریم مردم سفرهای استانی خود را آغاز کرده و تاکنون به هفت استان کشور سفر کرده اند و برنامه ایشان سفر به همه استان های کشور است که اولویت با استان های محروم است.

درپایان از مهمان نوازی مردم شهرستان سروآباد و فرماندار و سایر ادارات تشکر و قدردانی نمودند.

بازدید [ 407 ]
برچسب ها