اخبار

فرماندار سروآباد:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه ضروری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد، دادور فرماندار سروآباد در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کنگره 5400 شهید کردستان در سروآباد گفت: مردم این شهرستان در طول هشت سال دفاع مقدس متحمل خسارت زیادی شد و با تقدیم بیش از 400 شهید، ایثارگر، جانباز و آزاده سهمی غرور آفرین در دفاع از دستاوردهای نظام اسلامی دارند.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه ضروری است

فرماندار سروآباد تاکید کرد: برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان یک برند معنوی برای استان کردستان و سندی محکم برای بیان ایثارگری ها و رشادت های مردم این خطه در طول 40 سال انقلاب اسلامی است.

وی تکریم و ارج نهادن به فرهنگ شهادت و ایثار را یک ضرورت دانست و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه بویژه در بین نسل جوان و آینده برای حراست و پاسداری از نظام و ارزش های والای انقلاب ضروری است.

دادور یادآور شد: تهیه مستندی از حماسه و ایثار رزمندگان بویژه پیشمرگان مسلمان کُرد برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و نهادینه کردن فرهنگ شهادت طلبی می تواند تاثیر بسزایی در جامعه داشته باشد.

فرمانده سپاه سروآباد نیز در ادامه از تشکیل کمیته های 24 گانه برای بزرگداشت این کنگره خبر داد و گفت: در راستای کنگره بزرگداشت 5400 شهید کردستان 24 کمیته در این شهرستان تشکیل شده است.

سرهنگ جعفر غفاریان افزود: ساخت و نصب تندیس سرداران شهید، فضا سازی شهری، تالیف 20 کتاب زندگینامه شهیدان شاخص و تولید 20 فیلم مستند از شهدای شهرستان از مهمترین برنامه هایی است که اجرا می شود.

وی بر ضرورت تعامل و همکاری تمام دستگاه های اجرایی شهرستان تاکید کرد و افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و تکریم آنها وظیفه ای همگانی است که باید همه در این راستا پیشقدم و همسو با ارزش های والای انقلاب باشند.

بازدید [ 450 ]
برچسب ها