اخبار

بسیج تجلی مردم سالاری دینی است

جشنواره اسوه برترینهای مسجد محوری بمناسبت هفته مبارک بسیج با حضور مهندس میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد ، روحانیون ، روسای ادارات ، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مردم برگزار گردید.
بسیج تجلی مردم سالاری دینی است

یک فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: بسیج تجلی مردم سالاری دینی و حقانیت جمهوری اسلامی است که ریشه در بطن جامعه اسلامی دارد.

سرهنگ ابراهیم حسینی روز سه شنبه در تجمع بزرگ بسیجیان سروآباد به مناسبت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج اظهار داشت: بسیج فقط مختص جنگ و نبرد نیست بلکه پیش قراول تمام عرصه‌های دفاع از نظام و محرومیت زدایی و سازندگی کشور است.

وی افزود: بسیج در قرن حاضر یک فکر جدید نیست بلکه ریشه در قرآن کریم دارد و در بیش از ۱۰۰ آیه به جنگ و نبرد علیه دشمنان و بسیج شدن جامعه اسلامی در برابر آنها به خوبی اشاره شده و یک شجره طیبه است که مهمترین ویژگی‌اش،  اخلاص، ایمان، شجاعت، غیرت و پاک بودن است.

سرهنگ حسینی اضافه کرد: شجره طیبه بسیج همیشه در حال رشد است و ریشه های آن روز به روز قوی و مستحکم تر می‌شود البته بسیج درختی پربار و چهار فصل است که به اذن خدا میوه می‌دهد و یک مجموعه گسترده و بی نهایت است که مهمترین وظیفه آن تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و تابعیت محض از رهبری و ولایت فقیه است.

این فرمانده و رزمنده دوران جنگ تحمیلی یادآور شد: امروز دشمن می‌خواهد بین مردم، رهبری و نظام جدایی بیندازد لذا در این بین وظیفه بسیج بسیار خطیر است تا توطئه شوم دشمن را همچون ۴۰ سال گذشته خنثی و بی اثر کند.

سرهنگ حسینی بسیجی بودن را افتخاری بزرگ دانست و افزود: اگر مسئولان ما روحیه بسیجی داشته باشند هیچ دشمنی جرات دخالت در امور داخلی ما و تهدید این ملت را ندارد.

وی به اغتشاشات اخیر در برخی مناطق کشور نیز اشاره کرد و گفت: مردم آزادند اعتراض کنند و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این حق را به آنها داده که در تمام موضوعات اعتراض کنند اما دشمنان از این فرصت سوءاستفاده کردهد و قصد داشتند با ایجاد اغتشاش به نظام و انقلاب ضربه بزنند که با درایت و بصیرت رهبری و ملت همیشه در صحنه این فتنه نیز نقش برآب شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار، امام جمعه، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم و بسیجیان برگزار شد از کتاب زندگینامه شهید ارکان قدیمی با عنوان بی تاوان رونمایی شد و بیانیه وزیر کشور در سالروز تشکیل بسیج نیز قرائت شد و در پایان از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و روحانیون نمونه شهرستان سروآباد تجلیل و قدردانی شد.

بازدید [ 194 ]
برچسب ها